Hatay bir haftada iki şehit acısı yaşadı!

METİN DİNGİL

Önce Mehmet Uçar ardından Ali Uçar şehit düştü. İkisi de Hataylıydı. Önce Jandarma Komando Uzman Çavuş Mehmet Uçar hainlerin saldırısında şehit oldu. Ardında da yapılan bir roketli saldırı sonrası çevre emniyeti almak üzere yola çıkan Özel Hareket Polisi Ali Uçar şehit oldu. Birer gün arayla meydana gelen saldırılarda yaşamlarını kaybederek şehit düşen iki Hataylı için 1,5 milyonluk kent seferber oldu. Gözyaşının rengi aynıydı. Cenaze törenlerine on binlerce kişi katıldı. Her iki şehidin yakınlarının ağızlarından düşen tek cümle ise ‘Vatan sağ olsun’ kelimelerinden oluşuyordu.

Hatırlanacağı üzere Jandarma Komando Uzman Çavuş Mehmet Uçar Şırnak’ın Silopi ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olmuştu.

Özel Hareket Polisi Ali Uçar ise Diyarbakır’da devriye görevi yapan polis zırhlı aracının Kale üs bölgesine dönüşü sırasında şarampole yuvarlanması sonucu şehit düşmüştü.

Hatay ilini yasa boğan bu iki olay sonucu şehit düşen güvenlik personelimize Özyurt gazetesi olarak Allah’tan rahmet, mekânlarının cennet olmasını diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube