Hatay BŞB Gençlikspor play-off’a çok yakın

ÖZKAN BAKKAYLI

Yalnızca Hatay takımlarının yer aldığı Kadınlar 3. Lig 10. Grup müsabakalarına hafta sonu oynanan maçlarla devam edildi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Esentepe futbol sahasında Hatay BŞB Gençlik Spor ile 1939 Güney Yıldızı Spor karşı karşıya geldi. Müsabakanın ilk yarısını Hatay BŞB Gençlik Spor takımının etkili oyunu ile 3-0 sona erdi. Maçın ikinci yarısı karşılıklı atakların daha çok olduğu maçı Hatay BŞB Gençlik Spor 5-1 gibi net bir skorla kazandı.

Bu sezon çalışmalarına yönetici-antrenör Serpil Yeniad ile başlayan Hatay BŞB Gençlik Spor, kadın liglerinde ender görev alan bayan futbol antrenörüne sahip olan bir takım olarak dikkati çekiyor.

YENİAD: BAYAN FUTBOLA GEREKEN ÖNEM VERİLMİYOR

Serpil Yeniad, adından ilerde daha çok söz ettireceğe benziyor.

Aynı zamanda başarılı bir resmi voleybol hakemi de olan Hatay BŞB Gençlik Spor antrenörü ve yöneticisi Serpil Yeniad, maç sonu yaptığı açıklamada; “İlimizde maalesef sadece futbola değil bayan futboluna da gerekli önem tam anlamıyla verilmiyor. Bizler burada gençlerimize futbol sevgisini aşılarken toplumumuzun bu konuya olan ilgisini artırarak bayan futbolunun hak ettiği yere gelmesi ve hak ettiği değere sahip olması için büyük çaba harcıyoruz. Buradan bizden her zaman desteğini esirgemeyen büyükşehir belediye başkanımız Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş başta olmak üzere her zaman yanımızda yer alarak birçok sorunumuzun çözümüne katkı sağlayan tüm Hatay BŞB Gençlik Spor yöneticilerine ayrıca teşekkür ediyorum. Kızlarımızı da bugünkü başarısı için de tebrik ediyorum.” dedi.

Kadınlar 3. Lig 10. Grupta yer alan Dörtyol Belediye Sporun daha önce bir sezon içerisinde 2 kez müsabakaya gelmemesi nedeniyle geri kalan tüm maçlarının iptal edilerek oynanmayacak olmasından dolayı diğer takımlar arasında kadınlar 2. Ligine yükselmek için kıyasıya play off mücadelesi heyecanlı maçlara sahne oluyor. Hatay BŞB Gençlik Spor, 1939 Güney Yıldızı Spor ile yaptığı maçı 5-1 kazanarak play-off yolunda rakibine karşı avantajı ele geçirmiş oldu.

MAÇI DENEYİMLİ HAKEM VE GÖZLEMCİ TRİOSU YÖNETTİ

Seyircilerin büyük ilgi gösterdiği maçın gözlemcisini Hatay futboluna 30 yılı aşkındır emek veren Nuri Gülen yaparken, müsabakayı da Hatay ilinin deneyimli hakemlerinden Faik Karaoğlan ve yardımcılıklarını Mehmet Günay Gümüş ve Mehmet Yeğen yönetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube