Hatay Dişhekimleri Odası TDB’nin kongresine katıldı

HABER MERKEZİ

TDB tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Dişhekimliği kongresinin 24.’sü 25-30 Eylül 2018 tarihlerinde Ankara’da Ankara Dişhekimleri Odası’nın organizasyonuyla gerçekleşti. Dünyanın en saygın ve prestijli kongreleri arasında gösterilen Türk Dişhekimleri Birliği Kongresi’ne, Dünya Dişhekimleri Birliği Başkanı, Avrupa Dişhekimleri Birliği Başkanı, Avrupa ve Asya’dan birçok ülkenin Başkan ve Yöneticileri katıldı.

Kongrenin 25 Eylül’ de başlayan Meslek Sorunları Sempozyumunda Hatay Odasını Başkan Nebil Seyfettin ve Genel Sekreteri Davut Akemoğlu temsil ettiler. İlk iki gün serbest ve kamuda çalışan meslektaşlarımızın, fakültelerimizdeki akademisyenlerimizin sorunları tartışılarak çözümleri konusunda Sağlık Bakanlığına sunulmak üzere raporlar hazırlandı. Ayrıca 3 çalışma grubu oluşturularak mesleğin dünü, bugünü ve yarını ile ilgili güncel değişim ve yaklaşım konuları da değerlendirildi.

Kongreye Hatay Dişhekimleri Odamızın Üyeleri, Mustafa Kemal Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Öğretim Üyeleri ve Öğrencileri, Teknisyenlerle birlikte 115 kişi katıldı. Üye bazında en çok katılımın bu yıl da Hatay’dan olduğu belirtildi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube