Hatay, Hatay olalı böyle kirlilik görmedi!

METİN DİNGİL

Merkez ilçe Antakya Başta olmak üzere diğer ilçelerde de kasıp kavuran kirlilik vatandaşların büyük tepkisine neden oluyor. Kirliliğin önlenememesi üzerine seslerini yükselten vatandaşlar mahalle aralarında ki çöp konteynırlarının ve atıklarını zamanında toplanmadığı gibi şehir merkezinde refüj ve caddelerinde kirlilik içinde yüzdüğünü söylediler.

Hatay Büyükşehir Belediyesi temizlik işlerinden sorumlu birimlerin yaşanan bu rezalete neden dur demediğini soran vatandaşlar, Belediye sadece para istemeyi mi bilir? Başka bir işe yaramaz mı?” Tepkisinde bulundular.

Hatay’ın bir bütün olarak kirlilikten geçilmediğini hatırlatan vatandaşlar, “Bir yandan kirlilik, öte yandan sivrisinek her tarafı istila etti. Çaresiz kaldık. Böyle giderse Antakya’yı Defne’yi terk etme dışında bir şansımız kalamayacak. Hatay ve ilçeleri hiç bu kadar kirlilik yaşamamıştı. Utanıyoruz” dediler.

Fotoğraflarda Antakya’nın farklı noktalarından manzaralar görülüyor. Bu manzaralara tepki gösteren vatandaşlar ise belediye ilgili birimlerini göreve davet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube