Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’ne ‘Altın Bebek Dostu’ ödülü

GÜLŞAH DÖNMEZ

Sağlık Bakanlığı ve UNICEF işbirliği ile Bebeklere anne sütünün teşviki ve bebek ölüm oranlarının azaltılmasına yönelik Türkiye’de yürütülen program kapsamında Ankara Üniversitesi Abdulkadir Noyan konferans salonunda gerçekleştirilen ödül töreninde, Hatay İl Sağlık Müdürlüğü başarılı emzirme uygulamaları nedeniyle  “Altın Bebek Dostu İl” unvanı ile ödüllendirildi.

Ödül töreni sonrasında,  İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, yaptıkları çalışmalardan dolayı, Halk Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr.Mustafa Hambolat ve ekibini kutlayarak tebrik etti ve ödüllerini takdim etti.

Dr. Yılmaz yaptığı açıklamada; “Sağlık Bakanlığı tarafından 2008 yılından beri anne ve çocuk sağlığı hizmetleri kapsamında çocuk sağlığının korunması, hastalıkların azaltılması, ölümlerin önlenmesi amacıyla diğer çocuk sağlığı programlarıyla birlikte ‘Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı’ yürütülmektedir. Bu amaçla ilimizde çocuk sağlığının korunması, hastalıkların azaltılması, bebek ve çocuk ölümlerinin önlenmesi için “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” çalışmalarına son hızla devam edilecektir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube