Hatay ilk 9 ayı 81 il arasında 1. bitirdi! Vergi gelirlerini yüzde 92 arttırdı!

ALİ YOLCU

Hatay’da vergi gelirleri geçtiğimiz yıla göre yüzde 92 oranında artış gösterdi. 2017 ve 2018 yıllarının Eylül ayları baz alınarak yapılan ve ilk 10 aylık süreyi kapsayan çalışmada Vergi gelirlerinin tüm olumsuzluklara rağmen Hatay’da gerek tahsilat ve gerekse tahakkukta yüzde 92 oranında arttığı gözlendi.

Hatay ilinin yakaladığı bu başarısı ile mükellef sayısı oranlandığında Türkiye’de 81 il arasında vergi gelirlerini en çok arttıran il olduğu ortaya çıkıyor.

Rakamların önümüzde ki yıl vergi gelirlerinde Hatay ilinin önceki yıllara göre çok daha üst sıralara çıkacağını gösteriyor.

Vatandaşlar ise komşu ülke Suriye’de olup bitenlere ve 8 yıldan bu yana yaşanan olumsuzluklara dikkat çekerek, “Eğer Suriye olayları olmasıydı bugün Hatay ekonomi de çok daha farklı bir noktada olurdu. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen yakalanan bu tablo muhteşem. Umarız ki merkezi yönetimimiz de bu rakamları göz önüne alarak ilimiz Hatay’a bu gözle bakmaya başlarlar” dediler.

Vatandaşlar, yılsonuna kadar vergi gelirlerinde ki artışın sürmesini beklediklerini ve Hatay ilinin bu hızla gitmesi halinde 2019 yılının sürprizini gerçekleştireceğini söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube