Hatay ‘motosiklet’ sayısında ilk 10’da!

Hatay en çok motosiklete sahip iller arasında ilk 10 ilde yer alıyor. TÜİK verilerine göre Hatay’da 155 binden fazla motosiklet bulunuyor..

VEYSEL SAVAŞ

İlimiz Hatay en çok motosiklete sahip iller arasında ilk 10 ilde yer alıyor. TÜİK verilerine göre Hatay’da 155 binden fazla motosiklet bulunuyor. Yapılan son araştırmalara göre 2018 yılı sonu itibariyle Türkiye genelinde 3 milyon 211 bin adet motosiklet var. Ve bu motosikletler gün boyu trafiğin içinde seyir halindeler. Bu nedenle de Türkiye genelinde otomobil kazalarından ziyade motosiklet kazaları yaşanıyor.

İlimiz Hatay’a gelince durum daha da vahim. Çünkü ilimiz Hatay en çok motosiklet kaydının bulunduğu iller arasında ilk 10’da yer alıyor. Resmi bilgilere göre Hatay’da yine 2018 yılı sonu itibariyle 155 bin adet motosiklet bulunuyor.

Gerek ülkemiz gerekse ilimiz Hatay’da motosiklet duru ise şöyle: “2018 yılı itibariyle Türkiye’de trafiğe kayıtlı 3.211.328 (yaklaşık 3,21 milyon) motosiklet vardır. Türkiye’de trafiğe kayıtlı en fazla motosikletin olduğu il 310 bin motosikletle İstanbul’dur. İstanbul’u 279 bin motosikletle Antalya ve 256 bin motosikletle İzmir takip etmektedir. 100 binde fazla trafiğe kayıtlı motosikletin olduğu iller Marmara Bölgesi’nde Balıkesir; Ege Bölgesi’nde Manisa, Aydın ve Muğla; Akdeniz Bölgesi’nde Antalya, Mersin, Adana, Hatay ve Kilis; İç Anadolu Bölgesi’nde Konya ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Gaziantep’tir” dendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube