Hatay şu anda ‘SARIL’dı

Seçim sürecinde yürüttükleri kampanyanın “SARIL” olduğunu paylaşan Lütfü Savaş, “Biz tüm renklerimizle birbirimize sarılıyoruz. Her din ve mezhepten vatandaşlarımızın bayramını birlikte kutlarız. Hem Hatay’ın hem de Anadolu’nun kurtuluş yıllarındaki gibi birbirimize sıkı sıkı sarılıyoruz” dedi

GÜLŞAH DÖNMEZ

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Halk TV ekranlarında Enver Aysever’in konuğu olarak yaklaşan seçimler öncesi kent ve ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Seçim sürecinde yürüttükleri kampanyanın “SARIL” olduğunu paylaşan Lütfü Savaş, “Şu anda dünyanın birçok noktasında ayrıştıran, ötekileştiren bir dil kullanılıyor. Biz bu dile uzağız. Biz tüm renklerimizle birbirimize sarılıyoruz. Her din ve mezhepten vatandaşlarımızın bayramını birlikte kutlarız. Hem Hatay’ın hem de Anadolu’nun kurtuluş yıllarındaki gibi birbirimize sıkı sıkı sarılıyoruz” dedi.

İŞSİZLİKTEN TIR DORSELERİ SEÇİM KAMPANYALARINDA KULLANILIYOR

Lütfü Savaş, şehirde yaşanan ekonomik daralmayı örneklerle de açıkladı. Hatay’daki lojistik sektörünün Türkiye’de ikinci sıradayken iş yapamaz duruma geldiğini ifade den HBB Başkanı, “TIR’ların dorseleri şu anda siyasi parti adaylarının tanıtımı için kullanılıyor. Seçim bittikten sonra ne olacak peki. Demir çelik sektörümüz ihracat yapamıyor. 5. teşvik bölgesini hak etmemize rağmen alınmıyoruz. Yatırımlar yanı başımızdaki Osmaniye, Kahramanmaraş gibi şehirlere kayıyor. Kişi başına düşen gelirimiz düştü. Bunun için kampanya yaptık, ilgili makamlara ilettik” ifadelerini kullandı.

HERKESE KUCAK AÇTIK

Hatay’da belediye başkanlığı görevi süresince her zaman herkese kucak açtığını ve herkesi sahiplendiğini de sözlerine ekleyen Başkan Savaş, “Biz hiçbir zaman seçmen ya da bölge ayrımı gözetmedik. Kimseyi ötekileştirmedik. Sağ seçmen de sol seçmen de bize gönül rahatlığıyla oy verebiliyor. Sınır ötesinde görev yapan askerlerimiz de buna dâhil. Afrin ve İdlib’te Mehmetçiğimizin morali ve rahatı için üstümüze düşen her şeyi yaptık. Seçim akşamında da sonuçları 1-2 saat içinde açıklamayı düşünüyoruz. Dersimize iyi çalıştık. İnsanlarımızın emeğini boşa çıkartmayacağız” diyerek 31 Mart gecesinden zaferle ayrılacaklarına olan inancını yineledi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube