‘Hatay’a gelen her bakana Dörtyol-Hassa tünelini anlatıyoruz!’

VEYSEL SAVAŞ

Hatay Valisi Rahmi Doğan, kente gelen her bakana Dörtyol-Hassa tünelini anlattıklarını söyledi.

Vali Doğan, yaptığı açıklamada, Payas’ tan başlayarak Erzin ve Dörtyol’u da içine alan çok ciddi bir sanayi kuruluşunun olduğuna dikkati çekti.

Geçen yılki ihracat rakamlarına bakıldığında 3 milyar dolar, gümrüklerden yapılan ihracatla birlikte yaklaşık 6 milyar doları bulduğunu belirten Vali Doğan, şöyle devam etti:

“Bu Hatay için gerçekten iyi bir rakam. Bu şunu gösterir bölgemizde çok ciddi bir istihdam ve ciddi bir ekonomik hareketlilik vardır. Bu da fabrika demek, iş demek, istihdam demek, katma değer demek ve refah demek. Ama Körfez bir noktadan sonra artık doldu sunumda da gördüğümüz gibi Dörtyol-Hassa arasındaki tünelin bir an önce bitirilmesi gerekiyor. Biz göreve başladığımızda milletvekillerimiz ile birlikte Hatay’a her ay bir bakan getirelim, buradaki sorunları onlara yerinde gösterelim ve yardım talep edelim diye anlaşmıştık. Gelen her Bakanımıza Hassa-Dörtyol tünelini anlatıyoruz ve aldığım haberlere göre önümüzdeki ay proje ihalesinin yapılacağı hakkında. Bu çok önemli bizim için biz de 8 tane Organize Sanayi Bölgesi var. Bunlardan 3 tanesi çalışıyor ve diğerleri içinde çalışmalarımız devam ediyor. Yatırımcılar tarafından ciddi anlamda arsa talebi var. Özellikle Körfez bölgesinde neredeyse bir karış toprağa talip yatırımcılarımız var. Bu tünelin yapılması ile birlikte Hassa tarafından 107 bin hektarlık bir araziye yatırımcılara tahsis edilebilecek bir konuma geliyoruz. Bu tünel Gaziantep’e denizi 100 kilometre yaklaştırmış oluyor. Bu körfezin önemini daha da çok arttırmış oluyor.”

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube