Hatay’a ‘HİMSS Stage 6 Dijital Hastane’ ödülü

GÜLŞAH DÖNMEZ

İstanbul’da düzenlenen HİMSS 18 Eurasia Konferansı’nda düzenlenen ödül töreninde, Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz; Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci tarafından verilen ödülü teslim aldı.

Sağlık hizmetleri alanında teknolojiyi büyük oranda uygulayan Hatay İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 10 hastane, Sağlık Bakanlığı tarafından ‘HİMSS Stage 6 Dijital Hastane’ ödülüne layık görüldü.

İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, yaptığı açıklamada, Hatay’da sağlık alanında teknoloji ve dijital dönüşümü geliştirildiğini, 10 Devlet Hastanesinde bu uygulamanın tamamlandığını ve diğer tüm hastanelerimiz de bu uygulama için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Yılmaz, “Hastanelerimizde dijital altyapının oluşturulması ile vatandaşlarımıza hak ettikleri hızlı ve kaliteli sağlık hizmeti teminini amaçlıyoruz. Bu bağlamda dijitalleşme süreçlerini en iyi şekilde yönetmek ve sonuçlandırmak, vatandaşlarımızın sağlık hizmet kalitesi ile doğru orantılıdır, ‘HİMSS Stage 6 Dijital Hastane’ belgesinin kazanılmasında emeği geçen tüm sağlık ekiplerine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube