‘Hatay’a yeşil gelecek’ kampanyası

Alınan her bilet, ormanlarımıza 1 adet fidan demek. 10 TL’ye satın alınacak bilet bağışçıya dijital ortamda sunulacak ve bağışçı adına 1 adet fidan dikilecek…

METİN DİNGİL

Atakaş Hatayspor’un Onursal Başkanı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş önderliğinde, yönetim kurulu üyeleri yoğun çabalarıyla başlattığıkları, “Hatay’a Yeşil Gelecek” fidan bağışlama kampanyası 15 Kasım tarihine kadar olan süredeki tüm maçlarında hatıra bilet uygulamasını hayata geçiriyor.

Kampanya ulusal ve uluslararası alanlarda yürütülecek olup, biletler Atakaş Hatayspor’umuzun www.shop.hatayspor.org.tr E-Ticaret sitesinden satışa sunulacak.

Hatay’a Yeşil Gelecek” fidan bağışlama kampanyası ile ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan Onursal Başkan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş; “Son 35günde, şehrimizde meydana gelen yangınlardan dolayı Hatay olarak büyük acı çektik. Tek tesellimiz ise can kaybının olmayışıdır. Üç yüz hektar civarında ormanımız ve bu ormanlarda yaşayan vahşi hayvanlar yok oldu. Türkiye, bu yaşanan olaya sesiz kalmayacağını, gerek destek telefonlarıyla, gerekse sosyal medyadan yürütülen kampanyalarla bir kez daha göstermiş oldu. Bizde Atakaş Hatayspor olarak bir kampanya başlatıyoruz. Şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun.” Şeklinde konuştu.

Kulüp Başkanı Nihat Tazearslan ise; “Öncelikle bu yangını söndürmek için canla başla çalışan tüm ekibe teşekkür ediyorum. Yangının daha da büyümemesi için çok çaba sarf ettiler. Atakaş Hatayspor olarak çok anlamlı bir kampanya başlatıyoruz. Kampanyamızı ulusal ve uluslararası arenada sürdürmek ve ormanlarımızı tekrar yeşertmek için elimizden geleni yapacağız. “ ifadelerini kullandı.

TOKSÖZ: AMAÇ HER YANAN YERE 100 AĞAÇ DİKMEK

Başkan Vekili Aydın Toksöz; “ Bu yaşanan olaylara, Atakaş Hatayspor olarak seyirci kalamazdık. Bugün çok anlamlı bir proje için bir araya geldik. Projemizin amacı, yanan her ağacın yerine en az yüz adet fazlasını koymaktır. Atakaş Hatayspor’umuzun 15 Kasım tarihine kadar olan tüm maçlarda, dijital ortamdan satışa sunacağımız hatıra biletlerin satışını gerçekleştireceğiz. Bu uygulama ile hem şehrimizi yeniden yeşillendireceğiz, hem de Hatay’ın tanıtımı açısından bir ilki gerçekleştireceğiz. Her bilet bir fidan olacak şekilde çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Biletiniz ve fidanınız ömrünüzün sonuna kadar hatırlayabileceğiniz güzel bir anı olacaktır. Sayın Valimiz Rahmi Doğan’ın da destekleriyle bağış kampanyamızın çalışmalarını yürütmekteyiz. Orman Genel Müdürlüğü bir fidan bedelini 10 TL olarak belirlemiştir, bizlerde biletlerimizi buna göre fiyatlandırdık. Önümüzdeki milli maç arasında yapacağımız özel bir maç ile kampanyamızı sonuçlandırıp, elde edilen geliri Sayın Valimize veya Orman Genel Müdürlüğü’ne teslim edeceğiz. Bu süreç sadece hatıra bilet ile sonlanmayacak. Çeşitli etkinliklerle, yurt içinde veya yurt dışındaki spor kulüpleriyle ve futbolcularla etkileşim kurup, bu kampanyaya destek vermelerini sağlamak amacındayız. “ şeklinde konuştu.

VARDI: DÜNYA AYNI CİĞERLERDEN NEFES ALAN TEK ÜLKE

Basın Sözcüsü Rahmi Vardı ise Hatay’ın tahrip olan ormanlarını tekrar canlandırmak için başlattığımız “Hatay’a Yeşil Gelecek” sosyal sorumluluk projemiz hayırlı olsun. Özellikle destek veren tüm spor kulüplerine teşekkür etmek istiyorum. Unutmamalıyız ki, “Dünya, aynı ciğerlerden nefes alan tek bir vücuttur”. Projemize katkı sağlayacak herkese şimdiden teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

BAKLACI: ACILAR PAYLAŞTIKÇA AZALIR

Denetleme Kurulu Başkanı Mithat Baklacı; “Futbolun sadece bir oyun olmadığını bir kez daha görmüş olduk. Bu kötü günlerde başlatılan bu kampanya acılarımızı hafifletmiştir. Spor kulüplerinin başlatmış olduğu fidan bağışlama zinciri, bir bütün olduğumuzu bir kez daha bizlere hatırlattı. Atakaş Hatayspor olarak doğamızı tekrar kazanmak için emek harcayacağız. Bu proje dayanışmanın en güzel örneğini gösterecektir.” diye konuştu.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube