Hatay’da görev yapmak onur verici

HABER MERKEZİ

Cumhurbaşkanlığı 2018/202 sayılı atama kararı ile Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Hatay Valisi Erdal Ata, veda mesajı yayınladı.

Vali Ata, mesajında, şunları söyledi;

“Öncelikle vurgulamak isterim ki, yüce milletimize hizmet etme görevi kadar ulvi bir görev olamaz. Görev yaptığım her yerde olduğu gibi Hatay’da da Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletinin, Ay-Yıldızlı Bayrağımızın, Atatürk ilke ve inkılaplarının, anayasa ve kanunların her zaman savunucusu ve takipçisi olmayı görev edindim.

Kamu görevlerinde makamlar ve vazifeler geçicidir. Önemli olan vatandaşlarımıza layık oldukları güzel hizmetleri verebilmek. Göreve başladığım 19 Eylül 2016 tarihinden itibaren farklı renkleri, farklı kültürleri, farklı dinleri bir arada barındıran; barış, hoşgörü, birlik ve beraberliği tüm dünyaya örnek olan Hatay’da görev yapmak benim için bir onur vesilesi olmuştur.

Değerli mesai arkadaşlarım,

Bulunduğumuz coğrafyada yaşanan tüm zorluklara rağmen kalkınmasını sürdüren ilimizin, sanayi sektöründen, turizm sektörüne, eğitim alanından, sağlık sektörüne kadar pek çok alanda daha güzel noktalara ulaşmasına büyük katkılar sağlayan özverili, sabırlı, hoşgörülü, çalışkan mesai arkadaşlarımla devletin ve halkın birlikteliğinin güzel örneklerini verdik.

Hayatı boyunca insan; yaşadığı olaylar ve karşılaştığı insanlar sayesinde birtakım tecrübeler edinir. Görev yaptığım süre boyunca Hatay, gerek mesleki tecrübelerle, gerekse insani değerleriyle, bana çok şey katan özel bir şehir oldu. Bu süreçte sizlerle çalışma fırsatı bulduğum için bahtiyarım.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Valisi olarak, milli mücadelenin ilk kurşununu atan Hatay ve Hatay halkına hizmet etme fırsatını şahsıma veren, bu görev sırasında ihtiyaç duyduğumuz heran yakın ilgi ve desteklerini gösteren devlet büyüklerine, teşriki mesai yaptığımız tüm siyasi partilerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza, yerel yönetimlerimize, askeri adli ve mülki teşkilatlarda görevli tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Burada son bulan mesaimizin, sizlerle ömür boyu devam edeceğine inandığım dostluğa dönüşmesini diliyor, hepinize görevlerinizde başarı, özel hayatınızda sağlık ve mutluluk dilerken, sizlere ve tüm Hatay halkına arz-ı veda ediyorum.”

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube