Hatay’da ‘Kar’ sürprizi!

METİN DİNGİL

Hatay’ın birçok ilçesi uzun bir aradan sonra kar yağışıyla kısa süreliğine de olsa beyaza büründü, özellikle Antakya, Defne, İskenderun, Yayladağı Altınözü’nde vatandaşlar hem büyük heyecan duydu, hem de zor anlar yaşayanlar oldu.

Haftaya sıfırın altında eksi 3 dereceleri gören hava sıcaklığı şartlarında giren Hatay’da önceki gün birçok ilçede uzun bir aradan sonra kar yağışı olarak kendini gösterdi. Antakya kent merkezinde çiseleyen kar, bu anın heyecanını yaşayan vatandaşları sokağa döktü.

Çocuklar, gençler, her yaştan vatandaşlar gökte savrulan kar taneciklerine tanıklık etmenin mutluluğunu ve heyecanı içerisinde bu anları kaydetmeyi ihmal etmedi. Cep telefonuyla bu anlar kaydedildi, hatıra fotoğraflar çekildi.

ALTINÖZÜ, YAYLADAĞI VE BELEN DE YOLLAR KAPANDI

Altınözü, Yayladağı ve Belen ve çevresinde ise kar Antakya’ya oranla daha etkili yağdı, araçların üzeri, yollar kar tuttu, beyaza büründü ve yollar kapandı.

Vatandaş havaların sıfırın altında seyretmesi, ilçede özellikle güneş enerjilerini patlattığı için, battaniye ile önlemler almaya çalıştı. Lapa lapa yağan kar yağışıyla büyük heyecan yaşayan Altınözülü kendini sokağa attı. Az da olsa kar biriken yollarda gençler kaymayı da ihmal etmedi. Kar yağışı nedeniyle kayganlaşan yolda kalan otomobil gençlerin yardımı ve büyük çabasıyla ilerleye bildiği dikkat çekti.

Kar Hatay’da birçok ilçede sürpriz yaptı, uzun süredir kara hasret insanlar gökten kar taneciklerinin yağışını büyük bir keyifle izleme olanağı buldu.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube