Hatay’da ne oluyor? Bir günde 2 kadın cinayeti!

GÜLŞAH DÖNMEZ

500 bini aşan Suriyeli nüfusun eklenmesiyle birlikte toplam nüfusu 2 milyonu aştığı sanılan Hatay’da bir günde iki adet kadın cinayetinin işlenmesi kamuoyunu harekete geçirdi.

İkisi de kocalarından boşanmış ve aile evinde ikamet eden kadınların öldürülmesiyle ilgili çok sayıda gözaltı var.

Hatay kamuoyunda ‘Ne oluyoruz?’ sorusunun sorulmasına neden olan her iki cinayette de ateşli silah kullanıldı. Her iki kadın da tabanca ile vurularak öldürüldü. Bir yandan kadın cinayetleri konuşulurken öte taraftan ise bireysel silahlanmanın ulaştığı boyutta gözler önüne serildi.

Hataylılar, bireysel silahlanmanın Hatay’da çok yaygınlaştığını öne sürerek, “Bu silahları bu insanlar nereden buluyor? Pompalı tüfekleri geçtik, tabancalar nasıl ve nereden bulunuyor? Bun da acaba Suriyelilerin bir rolü var mı? Sınır dışından onlar mı getiriyor?” sorularını sordular.

İKİ KADIN DA ANNEYDİ

Katledilen kadınlardan birincisi selin Culha sadece 25 yaşındaydı. Kocasından ayrı yaşayan Selin Culha ailesinin evinde kalıyordu ve 3 çocuk annesiydi. Evine giren katil veya katiller kaldığı aile evinde onu öldürdüler.

3 çocuk annesiz kaldı. Olayla ilgili Selin Culha’nan 10 akrabası gözaltına alındı. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma sürerken, konu ile ilgili şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmadı.

ESKİ KOCA

Hatay ve Hataylılar Arsuz’da yaşanan bu kadın cinayeti ile sarsılırken bir kadın cinayeti daha bu kez Antakya’dan geldi. Antakya Tahtaköprü mahallesinde boşandığı eski kocası tarafından öldürülen isim 20 yaşında ki Rabia Tümkaya oldu.

Rabia tümkaya kocasından yaklaşık 6 ay önce boşanmış ve bir çocuğuyla birlikte yine aile evinde kalıyordu. Eski kocası Saadattin k. Doğrulttuğu tabancası ile 1 yaşındaki oğlunu annesiz bıraktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube