Hatay’da susuzluğun belgesi!

ALİ YOLCU

HATSU Genel Müdürlüğü yönetim kadrosu ve diğer birimlerin çabasına rağmen önüne geçilemeyen susuzluk, Hatay’ın neredeyse tüm ilçelerine yayıldı.

Antakya ve Defne ilçelerinde başta olmak üzere Hatay’da yolların bakımsızlığı sonrasında en çok konuşulan konu susuzluk.. Gerek ilçe Belediye Başkanları gerekse vatandaşlar bu alanda yaşanan sıkıntıyı ilgili birim HATSU ya bildirmekten bıktıklarını ancak HATSU biriminin bu önemli sorunu 5 yıldır çözemediğini söylediler.

Kış mevsimine girildiği halde birçok yerleşim biriminde halen suların birkaç günde bir geldiğini, suyun aktığı yerlerde ise tazyik gücünden yoksun olduğu için suyun depolara motorlarla çekilebildiğini belirten vatandaşlar, “Bu sorun kim ve nasıl çözecek?” tepkisinde bulundular.

ÖNÜMÜZDEKİ YAZ MEVSİMİNDEN ÇOK KORKUYORUZ!

AK Partili Meclis üyelerinin Meclis’te çoğunlukta olmalarına rağmen ‘Bizim elimizden bir şey gelmiyor’ diyerek sorumluluğu HATSU ve CHP’ye attıklarını, CHP grubunu ise AK partiyi suçladığını aktaran vatandaşlar “Bu saçmalığa artık bir son verilsin. Biz sadece su istiyoruz. Bir insanı en doğal ihtiyacı olan su istiyoruz” dediler.

Konuyu araştıran haber ekibimiz ise Antakya ve Defne ilçesinin neredeyse her apartman ve İşhanlarında su sayaçlarına takılmış su motoru, dinamo ve hidroforlar bulunduğunu saptadı.

Bu tür aletler olmadan suyu depolara ve yüksek katlara çekemediklerini anlatan vatandaşlar, “Kış mevsiminde olmamıza rağmen sorun bu şekilde devam ediyor. Önümüzde ki yaz mevsiminden çok korkuyoruz” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube