Hatay’ın bütün alt yapısını ben yaptım!

VEYSEL SAVAŞ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Belediye Başkanlığı döneminden bu yana alt yapıya en çok önem veren Belediye Başkanı kendisinin olduğunu söyledi.

Başkan Savaş, gazetemize yaptığı açıklamada, göz boyama işi yapmadığını, görev süresi boyunca kente bugüne kadar yapılmayan, ihmal edilen işleri yaptığına dikkati çekti.

Yapmış oldukları yeni arıtma tesisinden saniyede 110 litre tertemiz su verildiğini açıklayan Başkan Savaş; şöyle devam etti:

“İlerleyen zamanlarda bu su 200 litreyi bulacak. Bu miktar yazın Asi Nehri’ni tertemiz tutmaya yeterli. Asi Nehri konusunda bugüne kadar bize yapılan haksız eleştirilerin hiçbiri doğru çıkmadı. Asi Nehri şu anda pırıl pırıl durumdadır.

Ayrıca, ben Antakya Belediye Başkanlığı dönemimde birçok noktada yağmur suyu kanalı yaptım. Önceden gök gürlediği zaman insanlar mallarının başına giderdi. Birçok evi su basardı. Hatay’ın bütün altyapısını ben yaptım. Yağmur suyu, kanalizayon ve şimdi de içme suyu şebekeleri yapıyorum. Hepsi tamamlandığında açtığımız yerleri kapatmayayım; seçime bu şekilde gireyim diye, arkadaşlar memlekete ihanet ederek kredi çıkarttırmadılar. Kasım ayında verecekleri yetkinin bir anlamı yok. Kışın hem altyapı hem de asfalt çalışması gerçekleştirilemiyor.

HATAY’DA ADAYLARI HALK BELİRLESİN!

Seçim öncesinde adayların mahalle halkı tarafından seçilmesi gerektiğini savunan Başkan Savaş, konuyla ilgili; “Her ilçemizde sırayla bir hafta arayla olmak üzere CHP’nin adaylarını belirlemek üzere halkımızı davet edelim. Her mahalleye sandık kurup, başına da mahalle muhtarı ve diğer ilçelerden güvendiği yöneticiyi sandık başkanı atasın. Her adayın da bir müşahitti sandık başlarında bulunsun. Sabah 8 de başlayıp akşam 5 de bitirelim. Seçimin ardından sandıkları açalım. Sandık başkanı, muhtar ve bütün müşahitlerle çıkan sonucu tutanak haline getirerek, burada birinci çıkanı da Ankara’ya önereceğiz. İl başkanı, mevcut ilçe başkanı, büyükşehir belediye başkanı ve milletvekilleri hepimiz imza atacağız. Sayın genel başkanımız, Ankara’daki genel başkanlığımızdaki yöneticilerimizi, il başkanımızı, ilçe başkanımızı, milletvekillerimizi ve beni zan altında kalmaktan kurtarır. Defne, Samandağ ve Arsuz halkı kendi kaderini kendi belirleyecek. Parti içinde kırgınlık, kavga olmayacak ve kimse kimseyi suçlamayacak. En önemlisi de ilçe halkı ben bu adayı seçtim diyecek ilçe halkı ve sahip çıkacak” diye konuştu.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube