Hatay’ın her köşesine hizmet!

Milletvekili Hüseyin Yayman, 11 maddelik hizmetleri sıraladı..

GÜLŞAH DÖNMEZ

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman Milletvekilliği görevine başladığı günden bu yana Hatay ile ilgili imza attığı hizmetleri gazeteci Ali Yolcu’ya anlattı.

Gazeteci Ali Yolcu’nun Hatay Milletvekillerinin bugüne kadar Hatay ile ilgili hangi hizmeti yaşama geçirdiklerine dair sorusuna yanıt olarak yazılı açıklama yapan Hüseyin Yayman, Hatay’ın her ilçesinde elinden gelen çabayı gösterdiğine dikkat çekti.

AK Parti Hükümeti olarak iktidara geldikleri 2002 yılından bu yana birçok çalışmaya ve birçok yeniliğe imza attıklarını hatırlatan AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ancak kendisinin Hatay Milletvekili olması yanı sıra tartışılan konunun Hatay olması nedeniyle sadece Hatay ile ilgili kendisinin yaptığı hizmetleri anlattı.

HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ!

Hüseyin Yayman yaptığı özel açıklamada yaşama geçirdiği hizmetleri şöyle sıraladı: “Müstehcen film gösterilen Hatay Meclis binasını kamulaştırıp Müze haline gelmesini sağladım. Top Boğazı-Hassa arasına yol boyu 5 bin çınar diktirdim. Samandağ Hastanesini başlattım. Kırıkhan Gölbaşı gölünü koruma altına alıp Tabiat Parkı ilan ettirdim. Samandağ-Çevlik yolunu başlattık. Tahta Köprü ve Reyhanlı Barajlarını bu yıl bitiriyoruz. Payas kalesinin restore ettirip turizme ve halkın kullanımıma kazandırdım. Kırıkhan-Karasu köprüsü arasındaki 5 km uzunluğundaki duble yoluna başlattım. 50 gün içinde bitecek. Uzun çarşı restorasyon projesi tamamlattım. Uygulama ihalesine çıkılacak. Antakya köprübaşındaki eski müzenin restorasyonu tamamlandı. Etnografya müzesi olacak. Hatay Müzesinin ikinci kısmına ödenek ayırtıp tamamlanmasını sağladım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube