Hatay’ın yeni stadı ne zaman bitecek?

Son Denizlispor maçında 5 bin 500 kapasiteli stat Hataylılara yetmedi. Biletler maçtan iki gün önce biterken, sporseverler yeni stadın bitmesini dört gözle bekliyor ve çalışmaların ağırdan gitmesine yakınıyor..

METİN DİNGİL

Spor Toto 1. Lig’de üst sıralarda yer alan, Ziraat Türkiye Kupası’nda da Medipol Başakşehir’i eleyip çeyrek finalde Galatasaray’ın rakibi olan Hatayspor’un aldığı başarılar kentte lig ve kupa için ayrı bir heyecan oluşturdu.

Kulübün 52 yıllık tarihinde hiç yer almadığı Süper Lig’in artık konuşulmaya başlandığı kentte  Türkiye Kupası da ayrı bir mutluluk kaynağı oldu.

Hatayspor’un ligde şampiyonluk hedefine odaklanması, kupada da başarı istemesi kulüp yönetimi, futbolcular, taraftarlar ve Hataylıları adeta kenetledi.

Son Denizlispor maçında 5 bin 500 kapasiteli stat Hataylılara yetmedi. Biletler maçtan iki gün önce biterken, sporseverler yeni stadın bitmesini dört gözle bekliyor ve çalışmaların ağırdan gitmesine yakınıyor.

3 YILDIR STAT TAMAMLANAMIYOR

Sporseverler Hatay Stadının 3 yıldır tamamlanamadığını, çalışmaların da ağır gittiğinden yakınarak, “Hedef büyüdükçe mevcut stadın artık kapasitesi yetmiyor. 5 bin 500 kapasiteli stat Süper Lige oynayan bir takıma yetebilir mi? Yetmez. Yaklaşık 3 yıldan fazla bir zaman oldu, 25 bin kişilik stadımızı tamamlayamadık. Ödenek yetersizliğinden bir türlü hızlandırılmayan Hatay Stadının hızlandırılarak yeni sezona yetiştirilmesini bekliyoruz” dediler.

Taraftarlar, mevcut statlarının taraftarlar için yetmediğini, Antakya’da yapımı devam eden 25 bin kişilik stadyumun bir an önce bitirilerek daha fazla seyirciyle takımlarını desteklemek istediklerini sözlerine eklediler.

Antakya Atatürk Stadı’nın kapasitesinin çok az olması nedeniyle maça giremeyen taraftarlar, canlarını hiçe sayarak can güvenliği olmayan inşaatlarda tehlikeye aldırış etmeden maçı izlemeye çalışmaları dikkati çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube