Hataylı lüksten vazgeçmiyor!

Giyim Ayakkabı, Mobilya ve Ev Aletleri Yanı sıra Gıda ve İçecekler konusunda Hatay Türkiye ortalamasını altüst etti. Türlerine göre Hane halkı Tüketim harcamalarında Hataylı bu üç kategoriden ödün vermiyor. Türkiye ortalamasını altüst eden rakamlar ortaya çıktı. Hatay’a ne İstanbul ne de İzmir yetişemedi

BÜLENT KAVUK

Türlerine göre Hane Halkı Tüketim Harcamaları dalında yapılan araştırmanın 2019 yılı sonuçları açıklandı. 12 dalda yapılan araştırmaya göre Hataylılar Giyim Ayakkabı, Mobilya ve Ev Aletleri Yanı sıra Gıda ve İçecekler dışında kalan aralarında Eğitim, Sağlık, Kültür ve Haberleşme gibi ihtiyaçlarında kaldığı 9 dalda Türkiye’nin ortalamasının altında kaldı.

Durum ne olursa olsun Hatay ve Hataylıların Giyim, Mobilya yanı sıra Yiyecek ve İçecek keyfinden ödün vermediğini ortaya koyan veriler şaşırtmadı. Çünkü Hatay’ın yıllardır bu alanlarda feragat etmediği ayrıca araştırmaya konu edildi.

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Hane Halkı Tüketim Harcamalarında Sağlıkta Türkiye ortalaması 2,2, Hatay 1,6, Eğitim Hizmetlerinde Türkiye 2,3, Hatay 2,2, Eğlence ve Kültür Türkiye 2,9 Hatay 2,4, Haberleşme Türkiye 3,8, Hatay 3,5, Çeşitli Mal ve Hizmetler Türkiye 4,9, Hatay 4,2, Alkollü İçecekler Sigara ve Tütün Türkiye 4,0, Hatay 3,4, Giyim ve Ayakkabı Türkiye 4,8, Hatay 5,0, Lokanta ve Oteller Türkiye 6,5, Hatay 4,5, Mobilya Ev Aletleri ve Bakım Hizmeti Türkiye 6,5, Hatay 7,1, Ulaştırma Türkiye 18,3, Hatay 19,9, Gıda ve Alkolsüz İçecekler Türkiye 20,3, Hatay 23,4 ve son olarak Konut ve Kira da Türkiye 23,7, Hatay ise 22,9 olarak sıralandı..

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube