Hataylıların sanata ilgisi her geçen gün artıyor!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Hataylı çocuk ve gençlerin kültür ve sanata olan ilgisinin her geçen gün artış göstermesi sevindiriyor. Hatay ili genelinde açılan birçok okulda eğitim gören gençlerimizin hem Türkiye hem de dünya çapında da dereceleri bulunuyor.

Sanatın farklı kollarında faaliyet gösteren okullar ise kar gözetmeksizin sanatı gençlere aşılamaya çalıştıklarının altını çizdiler.

Kursiyerler, seçtikleri sanat dalının inceliklerini deneyimli eğitimciler nezaretinde öğrenirken diğer bir yandan da kendilerini sıcak bir aile ortamında buluyor.

Bale başta olmak üzere Piyano, Keman, Bağlama, Gitar, Halk Oyunları, Resim, Heykel, Konservatuara hazırlık gibi sanat adına ne varsa yaşanan adreslerden biri olarak göze çarpan Sanatorıum Müzik ve Bale Akademisi yöneticisi Fatma Satar, bu alanda gösterilmesi gereken her türlü çaba ve azmin gösterildiğini söyledi.

Müzik ve dans eğitiminin çocuklar ve gençler üzerinde ruhsal, zihinsel ve bedensel gelişimlerinde önemli rol oynadığın aktaran Fatma Satar, sanat eğitimi konusunda büyük titizlik gösterdiğine dikkat çekerek, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin, kaliteli ve idealleri olan eğitmenler tarafından yetişmesi kurumların en önemli ilkelerinden olması gerekiyor. Biz kurum olarak bunu uyguluyoruz. Kurumumuz bünyesindeki eğitmenlerin tamamı Konservatuvar mezunu olup profesyonel akademisyenlerden oluşmaktadır” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube