Hatayspor’a para bulmak için Vali’nin evinin kapısında bekledim

METİN DİNGİL

Hatayspor’da uzun yıllar yöneticilik yapan Hatay Tamer, şu an görev yapan yöneticilerin çok şanslı bir dönem geçirdiklerini söyledi.

Hatay Tamer, gazetemize yaptığı açıklamada, 1970 yılında başladığı yöneticilik hayatında, Ziver Adalı, Adnan Toma, Oğuz Uygur, Mikail Gazel, Şükrü Güçlü, Mehmet Nur Omak, Nebil Aslan, Mahmut Alpagot, Sinan Akgöl, Hikmet Çinçin, Jan Baram ve son olarak da Mehmet Maden’in başkan olduğu dönemde görev aldığını ifade etti.

Hatayspor’da gururla görev aldığını belirten Hatay Tamer, “Ben ne kıtlık dönemler gördüm. Malzeme alacak para bulamazdık, takıma para toplamak için kapı kapı dolaşırdık. Bizler cebimizden para verirdik, ama sonra geri almazdık. Şimdi ki gibi karar defterine yazdırarak, haciz yoluyla almak için teşebbüs edilmezdi. Kimin haddine Hatayspor’u hacize vermek. Yöneticiler ve futbolcular dahi böyle bir şeye cesaret edemezdi” diye konuştu.

HATAYSPOR’A PARA YARDIMI İSTEMEK İÇİN

VALİNİN EVİNİN KAPISINDA BEKLEDİM

Hatay Tamer, Hatayspor’un geliri olmadığı için dönemlerinde topladıkları bağışlar ile takımı yaşatmaya çalıştıklarını belirterek, “Hiç unutmam Allah rahmet eylesin dönemin Valisi asker kökenli Sami Oytun Paşa’ya defalarca bize kaynak bulması için yardım istedik. O da yoğun devlet işlerinden dolayı bize fazla zaman ayıramadı. Baktım olacak gibi değil, bir cumartesi günü evine gittim, beni bekçiler içeri almadı. Ben de ‘Sayın Valimiz gelene kadar buradan ayrılmayacağımı’ söyledim. Polis çağırdılar, yine ayrılmadım oradan. Hava karardı ben yine ayrılmıyordum. Vali Oytun Paşa, bekçiden haber gönderdi, ‘içeri alın’ demiş. Hemen gittim, ceketimi ilikledim karşısına çıkacağım diye. Vali Oytun Paşa, ‘senin gideceğin yok. Söyle bakayım ne kadar lazım’ dedi. Bende ‘efendim, futbolculara bugün ödeme yapmazsak, yarın ki şampiyonluk maçını kazanamayız’ dedim. Sağolsun bir talimatla işi çözdü ve bize ödenmesi gereken kaynağı sağladı. O günden sonra da merhum Vali Sami Oytun Paşa ile aramız çok iyi oldu ve Hatayspor’a desteklerini devam ettirdi. Sizin aracılığınızla kendisini rahmetle anıyorum” diye sözlerini tamamladı.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube