Hatayspor’un borcu 10 milyon

Başkan Savaş, ilk kez kulübün net borcunu açıkladı..

METİN DİNGİL

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve Hatayspor’un Fahri Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, kulübün borcunun 10 milyon olduğunu açıkladı.

Başkan Savaş HRT’de katıldığı canlı yayın programında, spor programı yorumcusu Ömer Cihangir’in sorusu üzerine açıklama yaparak, Hatayspor’un 10 milyon borcu bulunduğunu söyledi.

Yaşanan bu zor günlerde Hatayspor’un maddi bir kaybı olup olmadığı sorusuna Başkan Savaş şu sözlerle yanıt verdi:

“Tüm kulüplerin maddi kaybı var. Şu anda maddi kaybın dışında kondisyon kaybı var. Futbolcularımızın vücut ritmini zorlayacak bir ikinci sezonumuz başlayacak. Ekonomik kayıptan daha kötüsü bu. Turnuva gibi 3-4 günde bir maç yapılırsa futbolcularımız zorlanacak.”

Hatayspor ile ilgili açıklamalarını sürdüren Başkan Savaş, “Hatayspor’da bu hafta içi tüm altyapı antrenörü, teknik ekip ve personelin tamamına ödeme yapıldı. Futbolcuların tamamına da ilk 4 maç ödemesi yapıldı. Şu an kimseye pirim borcumuz yok. Tesisler de dezenfekte  edildi” dedi.

Başkan Savaş, “Haziran ayında büyük ihtimalle Türkiye her konuda rahatlar. Ben haksız kazanca karşıyım. Hatayspor’umuzun 6 maç kaldı. Biz bu maçlarımızı oynayalım. Haziran ya da Temmuz’da karşılaşmalar  başlayacaksa gerekirse 3-4 güne bir karşılaşma organize edilsin. Kimsenin yarın söyleyecek bir sözü kalmasın” dedi.

Hatayspor’un tarihinde ilk kez tüm Hatay’ın bileştirici takımı olduğunu belirten Başkan Savaş, bunu çok önemsedikleri ve bu durumdan memnuniyet duyduklarını belirtti.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube