Hatayspor’un seçimle gelen paraya ihtiyacı yok!

Başkan Savaş, AK Parti temsilcilerinin Hatayspor’a destek vermediklerini savundu..

ÖZKAN BAKKAYLI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş,  AK Parti temsilcilerinin Hatayspor’a destek vermediklerini ileri sürdü.

Başkan Savaş, yaptığı açıklamada, “Takıma bir kuruş katkıları yok. Boy göstermek yeterli değil. Seyircilerimiz de maçı izlemeye geliyorlar. Spora destek vermek için hem ekonomik olarak hem de manevi olarak takımımıza yardım etmeleri lazım. Seçime gidiliyor diye de Hatayspor’a hiç kimse para vermesin. Hatayspor’un seçimle gelen paraya ihtiyacı yok. Hatayspor’un ruhsal, bedensel güce ve onları sahiplenecek insanlara ihtiyacı var” ifadelerine yer verdi.

HATAYSPOR’U KONTROL ETMEYE MÜFETTİŞ GELMİŞ

Hatayspor’un borçlarını ödediklerinin ve Hatayspor tesisine birçok revize çalışması gerçekleştirdiklerinin altını çizen Başkan Savaş, “ Hatayspor’un görünürde 14,5 milyon TL, 2,5 milyon TL de görünmeyen borcu vardı. Biz bu seneki borçlar dışında borcu ödedik. Borcumuz da hemen hemen yok gibi. Hatayspor tesislerine biz çok destek verdik. Tesisi revize ettik ve şu an otel 4 yıldızlı otel konumunda. Bu takımı şampiyon yapmışız. 1 Lig’de iddialı bir takımız. Stad, Spor Müdürlüğü’ne bağlı yani hükümete bağlı bir yer. Biraz para göndersinler o zaman yaptırsınlar stadları. İktidar olmak ona buna baskı yapmak değil. Geçen hafta Hatayspor’u kontrol etmeye müfettiş gelmiş. Bu pazartesi yine müfettiş geldi. İsterse on tane müfettiş gelsin bizim işimiz sağlam Allah’a şükür. Bizim korkacak hiçbir şeyimiz yok.  Ben kul hakkı konusunda hassas bir insanım. Hatay’ı severek ve Hatay’da sporu desteklemek için yönetimi oluşturduk. Biz karanlıkta da aydınlıkta da Hatayspor’a sahip çıktık” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube