HATSU yetkilileri görevinizi yapınız!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Defne ilçesinin en büyük sorunları arasında yer alan Hanna deresine bırakılan atık sular bitmek bilmiyor. Mahalle sakinlerinin büyük tepki gösterdiği HATSU ise sessizliğini koruyor.

Dereye bırakılan atık suların çevreye yaydığı pis kokudan bıktıklarını söyleyen mahalle sakinleri Hatay Büyükşehir Belediyesi ilgili birimlerine seslenerek soruna çare istediler.

Durumu hem Defne Belediyesine hem de Hatay Büyükşehir Belediyesine bildirdiklerini aktaran mahalle sakinleri her iki kurumunda soruna çözüm getirmediğinden yakındılar.

Defne Belediyesinin ‘Bizim işimiz değil’ dediğini hatırlatan vatandaşlar, “Defne Belediyesinin işi ne? Ne iş yapar biz de şaşırdık. Neyi söylersek işimiz değil diyorlar” dediler.

Özelikle sabah erken saatlerde ve akşam saatlerinde artık pencere açamadıklarını belirten mahalle sakinleri “Bu sorunu kim çözecek ise bir an önce çözsün. Mahalle sakinleri olarak imza kampanyası açacağız. Seçim öncesinde bize gösterilen önem ve hassasiyetin seçim sonrasında da gösterilmesini istiyoruz. Hatay Büyükşehir Belediyesi HATSU birimine göreve davet ediyoruz. Şehir merkezinde öyle bir rezalet olamaz” dediler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube