Hayırlı olsun Ömer Erdoğan, başarılar!

Hatayspor son 2 haftadır futbol gündemini oluşturuyor.

Başarılı ve istikrarlı bir yönetim sergileyen Kulübün Onursal Başkanı Lütfü Savaş ve yönetimi; başarılı olan teknik direktör Ömer Erdoğan ile 2.5 yıllık bir anlaşma yaparak bir kez daha bu süreci ne kadar iyi yönettiğini göstermiştir.

Çünkü bir yönetim ne kadar güçlü olursa olsun, bu işin mimarı ve tamamlayıcı unsuru teknik direktördür. ‘Sezar’ın hakkı; Sezar’a verilmiştir.

Tebrikler başkan Lütfü Savaş, tebrikler teknik direktör Ömer Erdoğan.

Bir başka gündem Boupendza.Tüm transferler bir yana, Boupendza bir yana. Hatayspor’a büyük bir katkı sağlayan bu futbolcuyu Hatayspor’a kazandıran başkan Lütfü Savaşın danışmanı ve sportif direktör yardımcısı Gökhan Zan’ın öngörüsünü de kutlamak ve teşekkür etmek lazım.

Haklı övgüler faslını geçtikten sonra takım oyununu ve sonuçları değerlendirelim.

Hatayspor özgüveni yüksek, güçlü bir takım. Özellikle 3. bölgede press ve rakibi sıkıştırmasıyla rakiplerin topla çıkmasını engelleyerek kaptığı toplarla sonuca gidebiliyor.

Aslında BB Erzurumspor ve MKE Ankaragücü maçları birbirine benziyor. Rakipler topla çok oynadıkları için kaptırdıkları toplarla zor durumda kalmışlardır.

Burada ileri üçlünün hemen arkasında oynadan Adama Traore, Rayen Aabid ve Ruben Riberio; ileri üçlüyü tam destekleyerek güzel bir taktik ve press uygulama örneği gösteriyorlar.

Boupendza’nın yokluğunda Babajide David Akintola; attığı 4. golde kendisinin de kalite bir futbolcu olduğu göstermiştir.

Selim Ilgaz için söyleyeceklerimin başında iyi bir profesyonel olduğu gelir. 12. Adam ancak bu kadar hazır halde bekler. Yaptığı asistlerle Hatayspor’un kilidi açmasını sağlamış, hava topu ustası Mame Diouf‘a golü attırmıştır.

Başka bir konu ise Hatayspor kırılma anlarını hep kendi lehine çevirmiş, rakibin beklemediği anlarda hücum ederek presle ve kontraatakla gol bölgelerinde etkili olmuştur.

Buna ek olarak; Hatayspor’un iştahlı olması, birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi, oyun içinde ve oyunun durduğu zamanlarda sergilediği tavırlar hep pozitif olmuştur.

Ayrıca takımın penaltıcısı olan Mame Diouf’un, Akintola’ya verdiği penaltı izni; onu benim gözümde bir kez daha büyütmüştür.

Sonuç olarak son iki maçta sergilenen güzel oyun ve hak edilmiş galibiyetler için Hatayspor’u kutluyor ve Ömer Hoca’ya tekrar başarılar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube