HBB sorumlulukları yerine getiriyor!

HABER MERKEZİ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Antakya Atatürk Parkı’nda engelli hemşehrileri ile bir araya geldi.

Herkesin bir engelli adayı olduğunu vurgulamak ve onların toplumdaki önemine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe Başkan Savaş’ın yanı sıra HBB Engelliler Meclisi Başkanı Hüseyin Ateşer, Türkiye Sakatlar Derneği Hatay Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Tekin, Hatay Down Sendromlular ve Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Neslihan Kanuncu Seçkin, dernek ve vakıf üyeleri ile çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Kısa bir süre önce kurulan Hatay Engelliler Meclisi ile ilgili kısa bir sunum gerçekleştiren Ateşer, “Bizim en büyük sorunumuz erişilebilirlik. Türkiye’deki engelli nüfusu yüzde 12.29. Okuma yazma bilen ve üniversiteye gidebilen engelli sayımız çok düşük. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın duyarlı davranışları ile yapılan çalışmalar neticesinde birçok bina, yollar, kaldırımlar ve otobüsler engelli vatandaşların erişimlerine uygun hale getirildi. Büyükşehir Belediyesi sayesinde yaklaşık 180’e yakın engelli vatandaş istihdam edildi. Sporcu bir kimliğe de sahip olan Başkan Savaş, engelli vatandaşların spor yapabilmesi için üstün çaba sarf ediyor. HBB sayesinde yüzlerce akülü sandalye, manuel sandalye, görme engelliler için baston, havalı yatak ve gıda yardımı engelli kardeşlerimize ulaştı. Başkan Savaş’ın öncülüğünde hareket eden HBB, sorumluluklarını fazlası ile yerine getirmiş durumda. Katkılarından ve desteklerinden dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Hatay Down Sendromlular ve Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Seçkin, Başkan Savaş’a desteklerinden dolayı teşekkürlerini ileterek çiçek takdim etti. Toplu çekilen anı fotoğrafı ile etkinlik son buldu.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube