HBB’den ‘kapı numarası’ uyarısı!

HABER MERKEZİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), mülkiyeti Hazineye ait taşınmazlar üzerine inşa edilen ve ‘İmar Barışı’ kapsamındaki yapılara ‘Yapı Kayıt Belgesi’ olması koşuluyla kapı numarası verebilecek.

HBB İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, Hatay Valiliğinden gelen 05.05.2016 tarihli hazine arazisi üzerine yapılan yapılara kapı numarası verilmemesine yönelik resmi yazının mevcudiyeti nedeniyle söz konusu araziler üzerine yapılan yapılarına kapı numarası almak amacıyla ‘Yapı Kayıt Belgesi’ ile belediyeye başvuran vatandaşların karşılaştığı sorunun çözümü için Milli Emlak Genel Müdürlüğüne görüş sormuştu. HBB’nin konunun çözümüne dair beklediği cevap Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden geldi.

İlgili kurumun görüşüne istinaden HBB yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, hazine arazisi üzerine yapılan yapılara kapı numarası almak isteyen vatandaşlara kapı numarası verilebileceği duyuruldu.

Açıklamada, ‘Yapı Kayıt Belgesi’ ile HBB Adres ve Numarataj Şube Müdürlüğüne başvuran vatandaşların kapı numarası alabileceği bildirildi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube