Hedef plastik yerine pazar çantası!

HABER MERKEZİ

Defne Belediyesi geçtiğimiz aylarda başlattığı doğaya destek kampanya ile halkın takdirini toplamaya devam ediyor.

Defne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince, plastik kullanımının azaltılmasına dikkat çekmek için Semt Pazarlarında gerçekleştirilen doğa dostu pazar çantası dağıtımı düzenli olarak sürdürülüyor.

YAMAN: ÇOCUKLARIMIZA DAHA TEMİZ BİR DOĞA BIRAKMAK İÇİN ÇABALIYORUZ

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman; geçtiğimiz günlerde Armutlu Mahallesinde kurulan pazar yerini ziyaret ederek vatandaşlara pazar çantası dağıtımı gerçekleştirdi.

Doğa kirliliğine neden olan plastik torbaların kullanımını azaltmak amacıyla vatandaşlara pazar alışverişlerinde kullanabilecekleri pazar çantaları dağıttıklarını ifade eden Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, “Plastik torbalar doğada çok uzun süre çözülmeden kalarak çevreye zarar veriyor. Bu kirliliği önlemek ve çocuklarımıza daha yaşanabilir Defne bırakmak için üzerimize düşen görevi yapmak zorundayız. Bu amaçla plastik torba yerine bez torbaların kullanımını özendirerek plastiğin oluşturduğu kirliliğin önüne geçmeye çalışıyor; çocuklarımıza daha temiz bir doğa bırakmak için çabalıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Pazar yerini gezerek esnaf ile sohbet eden Başkan Yaman, halkın kampanyaya olan ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek vatandaşlara gösterdikleri hassasiyetten ötürü teşekkür etti.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube