Hedefimiz 94 yıldır değişmedi!

THK Antakya Şube Başkanı Ahmet Şenkule’den 94. yıl mesajı..

BÜLENT KAVUK

Türk Hava Kurumu (THK) Antakya Şube Yönetim Kurulu adına Şube Başkanı Ahmet Şenkule, Türk Hava Kurumu’nun 94. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir kuruluş yıldönümü mesajı yayınladı.

Şenkule, yayınladığı mesajda, “Öncelikle; İstanbul Çekmeköy’de 4 askerimizin şehit olması nedeniyle milletimize ve Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı diliyoruz, mekanları cennet olsun” dedi.

Şenkule mesajında şunlara yer verdi: “Milletimizin ayrılmaz bir parçası olan Türk Hava Kurumu’nun 94. yılına erişmiş olmaktan dolayı mutluyuz, gururluyuz. Mustafa Kemal Atatürk tarafından 16 Şubat 1925 tarihinde temeli atılan THK, 94. yılın sonunda tarihindeki parlak başarılarla millet hizmetinde yoluna devam ediyor. Halkımızın cömert destekleriyle edindiğimiz kaynaklardan Türk Hava Kurumu Havacılık ve Uzay Üniversitemizin kurulmasıyla büyük bir idealimizi gerçekleştirdik. Üniversitemiz yanında ülke havacılığının bugünkü seviyesine gelmesi ve gençlerimizin havacılıkla tanıştırılması boyutunda Kurumumuzun hizmetleri halkımızın malumudur. Havacılık aşkını toplumumuza aşılamayı hiç durmadan sürdürüyoruz. Bu yıl da 94 yıldır yaptığımız gibi pahalı havacılık eğitimlerini kadirşinas milletimizin kurumumuza sağladığı destekler sayesinde, gençlerimize ücretsiz olarak sunacağız. Amacımız Türkiye’yi dünya çapında bir havacılık merkezi haline getirmek Millet olarak bir amacımız da Türkiye’yi dünya çapında bir havacılık merkezi haline getirmektir. Bu bağlamda İstanbul’da olan dünyanın en büyük havalimanını yakın bir zamanda semalarda süzülecek Türk malı yolcu uçakları izleyecektir. Bu amaca katkı vermek ve altyapı oluşturmak üzere açılan THK Üniversitesi, geleceğin en popüler mesleklerine ev sahipliği yapacaktır. Türk Hava Kurumu, havadan yangın söndürme imkân ve kabiliyetini ülkemize kazandıran ve halen bu hizmeti yürüten tek milli kurumdur. Avrupa’da bu alandaki en başarılı organizasyona sahip olduğumuz tescillenmiştir. Bu kabiliyetlerimizi zaman zaman başka ülkelerin orman yangınlarında da sergilemekteyiz. Avrupa kıtasının en modern helikopter filosuyla Türkiye’nin 17 noktasında Sağlık Bakanlığımız çatısı altında hava ambulans hizmeti veriyoruz. Bugünlerde bu hizmeti geceleri de vermek üzere hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Ambulans uçaklarımızla organ bekleyen hastalara jet hızıyla organ taşıyoruz. Yerli otomobil üretiminin gündemde olduğu bu günlerde THK kendi tesislerinde Türk mühendislerle iki kişi kapasiteli 340 km hıza ulaşan yerli uçak üretmeyi başarmıştır. Sertifika aşamasında olan uçak yakın gelecekte dünya semalarında süzülecektir. Uçuş Akademimizde verdiğimiz eğitimlerle dünya semalarında gururumuz olan pilotlar yetiştiriyoruz.

Milletin sinesinden çıkmış Türk Hava Kurumu, 94 yılın sonunda da yüce milletimizin destek, yardım ve şefkatine muhtaçtır. Hedefimiz 94 yıldır değişmedi: Gençlerimizi kanatlandırmak ve THK’den yardım bekleyenlerin umudunu boşa çıkarmamak. Desteğiniz var oldukça dün olduğu gibi yarın da bunu başaracağız. Bu bağlamda Türk Hava Kurumunun 94.Kuruluş Yıldönümünün Yüce Türk Milletine hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube