Hedefimiz hep en üst seviyeyi yakalamak!

ÖZKAN BAKKAYLI

Hatayspor Teknik direktörü İlhan Palut, Erol Bilecik M.T.A.L Öğrenci Taraftar Topluluğu ile söyleşide buluştu.

Erol Bilecik Konferans Salonunda gerçekleşen söyleşide Teknik Direktör Palut’a, Hataysporlu Savunma oyuncularından Hamidou Maiga eşlik etti. Programda öğrencilerin sorularını yanıtlayan İlhan Palut, başarılı sonuçlar aldıklarını ve 1. Ligde en iyi konuma gelmek için çalıştıklarını söyledi.

1.LİG HATAY’IN YILLARDIR BEKLEDİĞİ LİG

Palut, “Yeni bir ligde mücadele ediyoruz. Hatay’ın yıllardır beklediği bir lig. Önce bu ligde ayaklarımızın yere basması gerektiğini, yani bu ligde kalıcı olmamız lazımdı, ilk lige başladığımız zaman. Kalıcı olduk, lige alıştık, gelebileceğimiz en üst noktaya gelmenin mücadelesini vereceğiz. Şöyle söyleyeyim şuanda yedinciyiz, yedinciysek altıncı olmaya çalışacağız. Altıncıysak beşinci olmaya çalışacağız. Dördüncüysek üçüncü olmaya çalışacağız. Üçüncüysek ikinci, ikinciysek birinci olmaya çalışacağız. Yani hep üstüne koymaya çalışacağız. Ama şunu söylemiyorum asla, biz birinci olacağız falan, böyle bir hedef koyup hem futbolcuların önünde hem kamuoyu üzerinde beklentiyi streste dönüştürmek istemiyorum. Ama başarabileceğimiz en üst seviyeyi yakalamak için sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

SİNAN KURUMUŞ’UN ŞAMPİYONLUKTA PAYI VAR

Kadro dışı bırakıldıktan sonra yeniden kadroya alınan Sinan Kurumuş hakkında açıklamalarda bulunan İlhan Palut, “Sinan Kurumuş bizim için değerli bir oyuncu. Geçen seneki şampiyonlukta gerçekten payı olan bir oyuncu. Bizim futbolculardan beklediğimiz tamamıyla şu, iyi oynar, kötü oynar, gol atar, gol atmaz, defans oyuncusu hata yapar, hata yapmaz ama şunu görmemiz lazım kenardan baktığımız zaman elinden gelen her şeyi yaptığını görmemiz lazım. Terinin son damlasına kadar mücadele ettiğini görmemiz lazım. Bunun dışında yeni transfer olsun, yıldız olsun ya da daha önceden 30 tane gol atmış olsun bizim için hiçbir değeri yok. Takımı için savaştığını mücadele ettiğini görmemiz gerekiyor. Sinan’da bu noktalarda yazıldığı gibi bir konsantrasyon kaybı oluştu. Yönetimimiz kadro dışı olmasını tayin etmişti. Ama şuanda iyi çalışıyor. Tabi ki vermiş olduğu aradan dolayı tam ritminde değil, o da bu milli maç arasında eksiklerini giderip takıma daha fazla katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube