Hedefte sağlıklı yaşam var!

Beslenme Dostu Okul Projesi’ kapsamında yollara dökülen Cengiz Topel İlkokulu öğrencileri, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşamın önemine dikkat çekmeye çalıştılar..

VEYSEL SAVAŞ

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile birlikte yaşama geçen ‘Beslenme Dostu Okul Projesi’ kapsamında yollara dökülen Cengiz Topel İlkokulu öğrencileri, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşamın önemine dikkat çekmeye çalıştılar.

Sağlıklı ve temiz bir çevre bilinci oluşturmak ve bu zemin oluşturulduktan sonra insanları hareketli yaşama teşvik etmek istediklerini söyleyen Cengiz Topel İlkokulu 4/A sınıfı öğrencileri mahalle sakinlerinden ilgi gördü.

Konuya ilişkin kısa birer açıklama yapan Cengiz Topel ilkokul Müdür Yardımcısı Gülcan Bereketoğlu ve 4/A sınıfı öğretmeni Metin İntizamoğlu Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile birlikte yaşama geçirdikleri proje kapsamında sağlıklı bir nesil yetiştirmek hedefinde olduklarını söylediler.

KISACA PROJE

Geçtiğimiz aylarda Resmî Gazetede Başbakanlık Genelgesi olarak yayımlanan Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programının ‘Okullarda Obezite ile Mücadelede Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının Kazandırılması’ başlığı kapsamında, ‘Beslenme Dostu Okul Projesi’ ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması hedefleniyor..

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube