Helal olsun size gençler!

BÜLENT KAVUK

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından organize edilen ve toplam 32 takım ve 484 sporcunun mücadele ettiği 2019 Türkiye İş Bankası Satranç İkinci Ligi müsabakalarında Hatay’ı temsil eden Beyazkale Satranç Evi Spor Kulübü Derneği hatırlanacağı üzere Türkiye Şampiyonu olarak 1.Lig’e yükselmişti.

Elde edilen başarıyı Gazetemiz yazarlarından HRT Akdeniz Haber Sunucusu Ali Yolcu’ya anlatan Kulüp başkanı Erkal Büyükaşık, başarının arakasında azim ve kesintisiz mücadele geldiğini söyledi.

Daha önce de ilimize bugüne kadar Dünya Şampiyonluğu, Dünya 2.liği, Avrupa Şampiyonluğu, onlarca Türkiye Şampiyonluğu ve Derecesi başarını kazandıran Beyaz Kale Satranç Kulübünün bu başarısının tesadüf olmadığını belirten Büyükaşık, ‘Türkiye Şampiyonluğumuz Hatay’a hayırlı olsun’ dedi.

Önümüzdeki sezon mücadele edecekleri Türkiye Satranç Birinci Liginde de şampiyonluğu yakalamak adına çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerinin altını çizen Başkan Büyükaşık tamamen kendi öz kaynakları ile katıldıkları turnuvada üstün performans sergileyen şampiyon sporcularını ve onların üzerinde büyük emekleri olan eğitmenlerini ayrıca kutladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube