Hem güldürdüler, hem düşündürdüler!

Murat Et Organizasyonun Hataylılara izlettirdiği “Ahududu” tiyatro oyunu ayakta alkışlandı..

GÜLŞAH DÖNMEZ

Amerikalı yazar Joseph Kesselring’in ‘Arsenic and Old Lace’ adlı oyununun usta yönetmen Nedim Saban tarafından çok başarılı bir şekilde sahneye uyarlanması olan “Ahududu” eğlendirirken güldürdüğü Antakyalı tiyatro severler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

Oyunda sevimli yaşlı kızlar Mürşide ve Müşfike’yi canlandıran Suna Keskin ve Melek Baykal’ın performansları ile bir kez daha oyunculuk dersi verdikleri oyunda Tiyatro Kare oyuncuları Cem Güler, Halim Ercan, Dicle Alkan, Birol Engeler, Özgür Yetkin ve Bülent Seyran izleyicilerden tam not aldılar.

Eski bir konakta yaşayan iki yaşlı kızkardeş ve hala kendisini savaşta sanan yeğenlerinin konakta oda kiralamaya gelen kimsesizlere ikram ettikleri ahududu likörü onları ile zehirleyerek huzura kavuşturduklarına inandıkları oyunda kendilerince yalnızlığa çare bulduklarına inanan Müşfike ile Mürşide ve onların çevresindekilerin hikayesi başarılı bir biçimde sahnelendi.

Oyun finalinde uzun süre ayakta alkışlanan Suna Keskin ve Melek Baykal ellerindeki ahududu likörü bardaklarını izleyiciler karşısında havaya kaldırarak içtikten sonra salonu hınca hınç doldurarak oyuna ilgi göstermelerinden dolayı izleyicilere ve Başarılı bir organizasyon yaptığından dolayı Murat Et Organizasyon Yöneticisi Murat Et’e teşekkür ettiler. Suna Keskin ve Melek Baykal’ın ayrıca ellerinden tutarak sahneye çıkardıkları Murat Et’in annesi Hatice Et’in sahnede ellerinden öperek oyuna geldiği için şükranlarını sundukları an salonda duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu. Mütevazi kişilikleri ile izleyicinin gönlünde taht kuran Ahududu oyununun oyuncuları izleyiciler ile bol bol hatıra fotoğrafı çekildiler.

Muhteşem bir oyunu daha Antakyalı sanatseverler ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Murat Et Organizasyon Yöneticisi Murat Et, 2019 yılı içerisinde birbirinden güzel oyunları izleyicilerle buluşturmaya devam edeceklerinin altını çizerek Sergiledikleri performans ile Antakya izleyicisinin gönlünde taht kuran Tiyatro Kare oyuncularını yürekten kutladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube