Hem gülünç, hem üzücü!

ALİ YOLCU

İlimiz Hatay’ın en büyük sorunları arasında yer alan yollarımızın durumu tepki konusu olmaya devam ederken yetkili birimlerin sessizliği ise sürüyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığının hizmet ağında olan birçok yol ve sokak geçilemez durumda. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın AK Partili Meclis Üyelerini, AK Partili Meclis Üyelerinin ise Başkan Savaş başta olmak üzere CHP’li Meclis üyelerini suçladığı tartışma platformu ise sadece göstermelik olarak göz çarpıyor. Vatandaşlar kendi kaderleriyle baş başa bırakılmaya devam ediliyor.

Antakya ve Defne ilçelerinin kent merkezleri dâhil olmak üzere tüm yollarının neredeyse bozuk ve çukurlu olduğun ileri süren vatandaşlar, kirliliğin artık park ve bahçelere de sıçradığını söylediler.

BORÇLANMA YAPILDI NEYİ BEKLİYORSUNUZ?

Haber merkezimizi telefonla arayarak Antakya Kışlasaray mahallesinde bulunan Yeşil alanı örnek gösteren vatandaşlar, “Burası mahallenin ve diğer yerleşim birimlerinden gelen vatandaşların dinlenebilecekleri yerlerden biri. Ancak gelin görün ki yolları çamurdan geçilmiyor. Bu mu sizin marka kent anlayışınız?” şeklinde serzenişte bulundular.

Hatay Büyükşehir Belediyesi hizmet ağında olan Bu ve benzeri yerlerin periyodik bakıma alınması gerektiğine dikkat çeken vatandaşlar, “Borçlanma deniyordu, verildi. Yollarımızın, kaldırımlarımızın, sokaklarımızın ve yeşil alanlarımızda yaşanan bu rezaletin sonlandırılması için ne bekleniyor?” şeklinde sert cümleler kurdular.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube