Hem içeride hem de dışarıda kuyruk!

BÜLENT KAVUK

2019 yılı başından itibaren yürürlüğe girmesi beklenen ‘Hatay Kart’ uygulaması için geri sayım devam ederken vatandaşların en büyük şikâyeti tıpkı duraklarda bekledikleri sıra gibi Hatay Kart Bürosu önünde beklemek.

Bazen sıra kuyruğunun bina dışına taşarak trafiği dahi olumsuz etkilediğini aktaran vatandaşlar Hatay Kart Bürosunun buna bir çözüm bulmasını istediler.

Gerek bina dışında gerekse bina içinde uzayan kuyruğun çileye döndüğünü belirten vatandaşlar, “Eski sistem şimdikinden çok daha iyiydi. Hem çok daha rahat ulaşım sağlıyorduk hem de çok daha ucuzdu. Duraklarda otobüslerin gelmesini beklediğimiz süre ardından yolcu otobüslerinde yaşanan izdihama fahiş ücretler eklendi” dediler.

Hatay Kart almak isteyen vatandaşların Hatay Kart Bürosu önünde uzun zaman tükettiğine dikkat çeken vatandaşlar, “Artık biz de bıktık usandık. Hatay Kart uygulaması çıktığı günden bu yana eziyet çekiyoruz. Yağış altında saatlerce kuyruk bekleyerek işimizi ancak görebiliyoruz. Belediyenin bu kadar çok çalışanı varken biz neden bu kadar bekliyoruz anlamış değiliz” dediler.

Fotoğraflarda gerek Hatay Kart Bürosunun içinde gerekse dışında uzayıp giden kuyruklar görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube