Hem sinyalizasyon hem polis!

ALİ YOLCU

Türkiye’nin en kötü trafik düzenine sahip yerleşim birimleri arasında yer alan Antakya’da çifte önlem alan Hatay Emniyet Müdürlüğü ekipleri Kavşak noktalarında sinyalizasyon sistemi ile yetinmiyor aynı zamanda trafik polisi görevlisi de bulunduruyor. Yaşanan bu tabloyu değerlendiren vatandaşlar ise hem altyapı sorununun nasıl bir safhaya geldiğini aynı zamanda sürücülerin duyarsızlığının da önüne geçilemez noktada bulunduğunu söylediler.

Motorlu araç sayısında yaşanan artışında bunda etkili olduğunu savunan vatandaşlar, Hatay’da motorlu araç sayısının 500 bine dayandığını bu rakamın Türkiye’de birçok ili geride bıraktığını söylediler.

ALTYAPI YERİNDE SAYIYOR

Artış gösteren motorlu araç sayısı ancak yerinde sayan yol, sokak ve altyapının trafik düzenini altüst ettiği gibi sürücüleri de kuralları çiğnemeye zorladığını aktaran vatandaşlar, “Trafik akışı içinde çok şahit oluyoruz. Bir yandan sinyalizasyon sistemi çalışıyor öte yandan ise Trafik polisi ışıkların hemen yanı başında duruyor. Çünkü sadece ışıklar yetmiyor. Sürücüler için caydırıcı etken olsun diye bir de trafik polisi orada dikiliyor” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube