Her ihlal kayıt altında

SABAHATTİN ATASOY

Hatay Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen drone destekli trafik denetimleri sürüyor. Daha güvenli bir trafik akışı için her geçen gün daha geniş bir denetim mekanizması oluşturduğu gözlenen trafik polisleri ilimizin çeşitli bölgelerinde denetim gerçekleştirmeye devam ediyor. Son olarak Antakya-İskenderun karayolu üzerinde hava destekli trafik denetimi yapan polisler drone tarafından kayda alınan trafik akışında her ihlali anında tespit ederek gerekli cezai işlemi uyguladılar. Drone tarafından yapılan çekimleri canlı olarak takip eden ekipler, herhangi bir ihlal ile karşılaştıklarında durumu anında ileride bekleyen ekiplere bildiriyorlar. İhlalde bulunan aracın plakasını alan ekiplerde ilgili aracı durdurarak gerekli yaptırımı uyguluyorlar.

Seyir halinde cep telefonu kullanımı, emniyet kemeri takmama, kırmızı ışıkta geçme, emniyet şeridini işgal etme ve ters yönde seyretme gibi ihlallerin sıklıkla yaşandığını dile getiren polis ekipleri insanların can güvenliğini tehdit eden bu ve buna benzer ihlallere karşı etkin bir denetim yapmaya devam edeceklerini dile getirdiler.

DENETİMİ FARK EDENLER İHLALDEN KAÇINDI

Yapılan denetimi fark eden sürücülerin kural ihlalinde bulunmaktan kaçındıkları gözlendi. Günün her saatinde uzun araç kuyruklarının oluştuğu güvenlik şeridinde tek bir aracın dahi olmaması dikkat çekerken, sürücülerin hız limitini aşma ve kırmızı ışıkta gibi ihlallerden de kaçındıkları görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube