Her şey KAR için!

Kar yağışına şahit olmak için kilometrelerce yokuşlu yolu çıkıyorlar. Yolu tehlikeli ve bozuk olan Amanos Dağının en yüksek tepesine kadar tırmanan vatandaşlar farklı bir gün yaşayıp evlerine dönüyorlar..

ÖZKAN BAKKAYLI

Antakya’ya bağlı Kisecik Mahallesi Amanos dağlarında ki kar yağışına şahit olmak üzere yaklaşık 20 kilometrelik yokuşlu yolu tepen Hataylılar hem kar yağışını görüyorlar hem de tertemiz dağ havasını soluma fırsatı buluyorlar.

Mangalları, kahve ve çaylarıyla doğa harikası Amanos’un en yüksek noktalarına kadar çıkarak kar havasını soluyan vatandaşlar farklı bir gün yaşamanın heyecanını yaşıyorlar.

Hafta içi ve özellikle de hafta sonu tıklım tıklım olan bölge de kar yağışı sürüyor.

Kar havası solumak amacıyla buraya giden vatandaşlar, uzun yolu tepmenin kendileri için eziyet değil zevk olduğun öne sürerek şunları söylediler: “Farklı bir gün yaşamış olduk. Evet, zahmetli ve zor bir yol. Ancak temiz hava yanı sıra kar yağışına şahit olmak ayrı bir zevk” dediler.

Kisecik Mahalle sakinleri ise Karlı hava ziyaretçilerinin yoğunluğunu ticarete dökmüşler.

Yol boyunca gözleme, tatlı, çay ve kahve satan mahalle sakinleri, “Biz de rızkımızı buluyoruz. Buraya gelen insanlar istirahat amaçlı kısa süre de olsa konaklayıp çay kahve içiyorlar. Gözleme yiyorlar” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube