Her taraf allak bullak!

ÖZKAN BAKKAYLI

Giderek kilitlenen ve içinden çıkılmaz bir hal alan Hatay trafiği vatandaşları çileden çıkarmaya devam ediyor. Hiçbir yetkili kurumun el atmadığı sorun ile ilgili konuşan vatandaşlar Hatay Büyükşehir Belediyesine ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına bir kez daha çare bulmaya davet ettiler.

Ulaşım Dairesi Başkanlığında kurulan komisyonun ne iş yaptığını soran vatandaşlar, “Her taraf allak bullak. Ne üzerinde seyir edilebilecek cadde ne de üzerinde yürünebilecek bir kaldırım kalmadı. Boğuluyoruz” dediler.

Kent merkezi başta olmak üzere tali yollar ve kavşakların artık var olan yükü taşımaktan çok uzak olduğunu aktaran vatandaşlar, ilgili birimlerin bir an yeni çalışmalara imza atarak yol, sokak ve altyapı çalışmalarına geçmesini istediler.

Yolları tek şerit, çift şerit gibi saçma sapan uygulamalarla zaman kaybeden Hatay Büyükşehir belediyesine seslenen vatandaşlar, “Böyle boş şeylerle ilgilenmeyin yeni caddeler, yeni sokaklar açın. Otopark sorununa çare bulun. Komisyon kuruyorsunuz ve komisyonun yaptığı tek iş deneme yanılma usulü caddeleri tek yöne indirip ardından bir daha çift yöne çıkarmak oluyor” dediler.

Fotoğraflarda Antakya Orman İşletmesi ve civarında çekilen korkunç manzaralar yer alıyor. İsyan eden sürücüler dakikalarca kornalarına basarak durumu protesto ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube