Her türlü kurs HATMEK’te!

ÖZKAN BAKKAYLI

Hatay Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan ve kısa adı HATMEK olan Hatay Meslek Edindirme Kurslarının İskenderun merkezinde yabancı dilden el sanatlarına birçok alanda kurslar veriliyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi 2.Bölge sorumlusu ve genel sekreter yardımcısı Taygun Cantürk, günlük hayatta kullanılması gerekli olan, bunun yanı sıra meslek edinme açısından büyük kolaylık sağlayan ve kişilerin hobilerine yönelik açılan kursların her yaş grubundan vatandaşlara hitap ettiğini söyledi. Cantürk,” Başkanımız Lütfü Savaş’ın talimatları doğrultusunda başlatılan çalışmalar gün geçtikçe daha büyük ilgi görüyor. Amacımız vatandaşlarımıza hem meslek edindirmek hem de hobilerini güçlendirmektir ”diyerek kurslarla ilgili de şu bilgileri verdi:

“ Yabancı dil kursları (Almanca. Arapça, Fransızca ve İngilizce) bilgisayar işletmenliği ve ofis programcılığı, el sanatları, iş güvenliği, işaret dili, bağlama, gitar ve satranç branşlarında kurs verilmektedir.”

HATMEK İskenderun birim sorumlusu Saadet Kılıçparlar, yaptıkları çalışmaların vatandaşlarca ilgi görmesinden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı gruplar halinde kursların devam ettiğini ve isteyen vatandaşların kendilerine uygun grubu seçerek kurslara katılabileceklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube