Herkes kafasına göre takılıyor!

BÜLENT KAVUK

Alınan tüm önlemlere rağmen bazı vatandaşların göstermeye devam ettiği sorumsuzluk çoğu kere trafiği tehlikeye atıyor.

Hem kendi hem de başkalarının can ve mallarını hiçe sayan sorumsuz vatandaşlar harfiyen uyulması gereken trafik kullarını hiçe sayıyor.

Özellikle yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte motosiklet magandaları yanı sıra arkası açık motorlu araçlar ve lüks otomobillerden sergilenen hareketler hem herkesi şaşırtıyor hem de denetimlerin yeterli yapılmadığını ortaya koyuyor.

Bu ve benzeri manzaralara karşı önlem alınmasını isteyen vatandaşlar, “Ortalık kendini bilmez, sorumsuzlarla dolu. Antakya’da artık araç kullanmak gerçekten büyük cesaret ve beceri işi oldu. Kendinize güvenmeniz ve trafik kurallarına uymanız yetmiyor. Aynı şekilde yanı başınızdan geçen diğer motorlu araç sürücülerini de kollayacaksınız” dediler.

Trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle gerek Türkiye’de gerekse Hatay’da birçok trafik kazası meydana geldiğini hatırlatan vatandaşlar, önlem alınması için denetimlerin sıklaştırılmasını istediler.

Özellikle arkası açık araçlarda seyahat eden insanların hem kendilerini hem de çevrelerini tehlikeye attıklarını hatırlatan vatandaşlar, “Daha sadece birkaç gün önce içinde mültecilerin olduğu arkası açık bir pikap devrildi ve 11 kişinin 11’de yaralandı. Yaşananlardan ders almalıyız” dediler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube