Herkes şikâyetçi ama!

ALİ YOLCU

Merkez ilçe Antakya Güzelburç Mahallesi Tabakhane bölgesinde faaliyet gösteren deri sektörü başta olmak üzere plastik ve ihracat sektöründe ki onlarca fabrika ve yüzlerce çalışan bölgenin yol sorunu ile boğuşuyor.

Her yıl Hatay bütçesine milyonlarca lira vergi ödemelerine rağmen motorlu araçların üzerinde seyir edebileceği temiz bir tek yolları dahi bulunmadığını aktaran işadamları “Bu nasıl rezalet? Biz gece gündüz çalışarak ülkemize ve ilimize katma değer sağlamaya çalışırken bize reva görülen muamele çok çirkin. Defalarca ilgili birimlere iletmemize rağmen bu sorunumuza bir çare bulunmadı. İşadamı kimliğimizle gittiğimiz Afrika ülkelerinin hiçbirinde bu denli rezil yollar bulunmuyor. Bir de birileri kalkmış marka kent diyorlar. Bu mu marka kent, böyle mi olur marka kent?” şeklinde tepki gösterdiler.

YAZ’IN TOZ, KIŞ’IN ÇAMUR

Yollarının yaz mevsiminde toz toprak, Kış mevsiminde ise çamur deryasına ve çökmelere ev sahipliği yaptığını hatırlatan işadamları, “Başka ülkede işadamları, üreten kesim baş tacı edilir bir dedikleri iki edilmez. Biz bunu istemiyoruz ama en azından elektriğimizi düzenli verin ve yollarımıza asfalt olmazsa bile çakıl dökün. Çok şey mi istiyoruz?” dediler.

Hatay Büyükşehir Belediyesinin yetkisinde olan yolların daha önce para bulunmadığı gerekçesiyle yapılmadığını hatırlatan vatandaşlar, “Şimdi para da oldu. AK Parti grubu borçlandırmayı sağladı. Niye yapılmıyor?” sorusunu yönelttiler.

Fotoğraflarda söz konusu bölge sahip olduğu çamurlu yollar ve yol üzerinde meydana gelen çökmeler görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube