Heyecanla beklenen ‘Day3a T’tase’ Aralık’ta

ALİ YOLCU

Aralık 2018 ayı içinde gösterime girmesi beklenen tamamı Arapça lehçesiyle çekilmiş ‘Day3a T’tase’ (Tas kaybolmuş) isimli film için geri sayım başladı.

Film ile ilgili sohbet ettiğimiz yöremizin sevilen isimleri arasında yer alan sanatçı Nebih Keremoğlu, filmin gösterime girmesiyle birlikte büyük bir beğeni toplayacağından emin olduğunu söyledi.

Filmin yönetmenliğini Nebih Keremoğlu ile Süleyman Eskiocak yapıyor. Senaryosu ise Ferhat Zidani tarafından yazıldı. Büyük bir emek ve tamamen kendi imkânlarıyla çektikleri film ile ilgili konuşan Keremoğlu, “İstediğimiz yüksek duygulara ulaşabilmek için iki yönetmen olarak sette çoğu kez çekimlerden önce senaryoyu sürekli revize etmek için özel bir çaba sarf ettik. Film absürt komedi türünde olmasına rağmen bol duygusal anlar içeren bir dram filmi aynı zamanda. Yani filmimiz tamamen absürtlüğe sığınmadan gerçek bir drama sunmayı vaat ediyor” dedi.

HERKES KENDİNİ BULACAK

Nebih Keremoğlu şöyle devam etti: “Hikâyemiz çok yabancı olmadığımız ama kutuplardaki insanları bile ilgilendirip ırgalayan bir hikâye. Yani yereli taşıyan evrensel bir hikâye hem de Arapça… Bu filmle birlikte insanlara onların zihinlerindeki ışıkları titretecek derece görkemli, estetik, duygusal bir yolculuk vadediyoruz. İçinde hepimizin kendini bulacağı ve kendimizi bulduğumuz kadar da kendimizi sorgulayacağımız bir şölen sunuyoruz.

Atalarımızın dilinde gülmek, hüzünlenmek ve geçmişin o ruhu titreten ışıklı tozlu sayfalarında gezinmek isteyen herkes bu filmi izlemelidir. Eğer çocukluğunuzdaki o görkemli, saf ve temiz dünyayı, o harikulade atmosferi arıyorsanız bu filmi mutlaka izlemelisiniz. Filmimizin ayrıca Türkçe altyazısı eklenerek bu görkemli ışığın herkese ulaşmasını sağlamış olacağız” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube