Hiç kimsenin Defne’yi pis kokuya mahkum etmeye hakkı yok!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Antakya Çevre Koruma Derneği Başkanı Selda Asker, Defne ilçesi sınırları içerisinde Turunçlu mahallesinde yer alan arıtma tesisinin yaydığı pis kokuyu eleştirdi.

Selda Asker, gazetemize yaptığı açıklamada, şunları dile getirdi:

“Gerek kapasitesi gerekse de teknolojisiyle çağın gerisinde kalan arıtma tesisinin bir an önce yerleşim yeri dışına taşınması şarttır. Mevcut pis suyu arıtmaya kapasitesi yetmediği için halkı pis kokuya boğan arıtma tesisinden yayılan ağır koku Defne ilçesinin birçok mahallesinde vatandaşın nefes almasını zorlaştırdı. Kurulduğu günden bu yana etrafına koku yayan, yerleşim alanının ortasında kalan, halk için eziyet haline gelen bu tesis,  teknolojik ömrünü doldurmuştur.  Kısa vadede teknolojisi yenilense bile uzun vadede çözüm olamayacağından biran önce şehir dışına taşınması zorunludur. Bu süre içerisinde kokunun giderilmesi için gerekli önlemler alınmalıdır.

Konuyla ilgili olan hiçbir kurumun  Halkı bu kokuya mahkum etmeye hakkı yok!.. Arıtma Tesisinden yayılan pis kokular her yaştan herkesin sağlığını olumsuz etkilerken, özellikle yaşlı, çocuk ve astım hastaları pis koku karşısında nefes alamaz hale gelmektedir. Beklentimiz bir an önce tesisin taşınması, yerinin yeşil alan olarak değerlendirilmesidir.”

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube