‘Hiç lükse kaçmadım, parayı çarçur etmedim!’

ÖZKAN BAKKAYLI

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Mazman Medya Grup Radyolarının canlı yayın konuğu oldu. Başkan Savaş katıldığı programda Hatay’a yapılan ve yapılacak olan yatırımlara yönelik açıklamalarda bulundu.

Hatay’ın geleceği için birçok büyük projenin hayata geçirildiğini ve bundan sonra da yapılacak çok iş olduğunu belirten Başkan Savaş, “Altyapı demek medeniyet demektir. Medeniyet olmadan bir toplum ileri gidemez. Ben Antakya belediye başkanlığında, Yavuz Sultan Selim caddesinde araçla 100 km süratle gidilebilecek bir yağmursuyu hattı yaptım. Aynı kanalı Saray Caddesi mevkiinde yaptım. Artı bütün kanalizasyonları o zaman ben bitirdim. Yani birinci belediye başkanlığı dönemimde hiç lükse kaçmadım, parayı çarçur etmedim alt yapıya yatırdım yani gelecek adına yatırım yaptım. Şimdi içme suyu şebekesi döşüyoruz. İçme suyu borularını değiştiriyoruz. Boruların içinde kurşun, bakır, demir ve asbest var. Bunlar insanların sinir sistemini ve böbrekleri mahvediyor.  Asbest kansere neden oluyor. Ben bu şehrin belediye başkanıyım ve ben çocuklarımızın sağlığını ve geleceğini düşünmek zorundayım. Yaşlıları düşünmek zorundayım. Hijyeni düşünmek zorundayım” dedi.

Başkan Savaş, “Şehrimizde geçmişten günümüze kadar barış ve huzur hâkim olmuştur. Birlik ve beraberliğimizi, şehrimizin huzur, barış ve kardeşlik duygularını korumak, yaşatmak ve gelecek nesillere taşımak hepimizin görevidir.  Bunun için özveri ile çalışmak ve mücadele etmek zorundayız. Türk Bayrağı’na sarılan, yönü Ankara’ya dönük ve vatandaşlık görevini yerine getiren herkes bizim evladımızdır, kardeşimizdir. Azimle birbirimize sarılarak şehrimize hizmet edeceğiz. Her şeye rağmen ülkemizin, şehrimizin birlik ve beraberlik çerçevesinde sorunların üstesinden geleceğine inanıyorum. Hatay’ın birlikteliğe ihtiyacı var. Şimdi her zamankinden fazla birbirimize sarılacağız” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube