İHD Üyeleri Alina Kır Bahçesi’nde kahvaltıda buluştu

GÜLŞAH DÖNMEZ

İnsan Hakları Derneği (İHD) Hatay Şubesinin Alina Kır bahçesinde düzenlediği dayanışma ve birliktelik amaçlı ‘Kahvaltı Etkinliğini Üyeleriyle birlikte yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

İHD Hatay Şubesi Eş Başkanı Ergül Sayın, etkinlikte yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“İHD; 17 Temmuz 1986 tarihinde, aralarında tutuklu-hükümlü yakınları, Avukat-Gazeteci-Yazar-Doktor-Mimar-Mühendis ve Akademisyenlerin yer aldığı çeşitli meslek gruplarına mensup 98 insan hakları savunucu tarafından kurulmuştur.

İHD; Devletlerden, hükümetlerden ve siyasi partilerden bağımsız bir örgüttür. İnsan haklarının evrenselliğini ve bölünmezliğini savunur. Irk, dil, din, renk, cinsiyet, siyasi görüş ve benzeri nedenlerle yapılan her türlü ayrımcılığa karşı mücadele eder. Dünyanın en çağdaş ülkelerinde bile, evrensel insan hak ve özgürlüklerinin tümünü yerleştirebilmek olanaklı değilmiş gibi görünse de, doğuştan gelen ve reddedilemez doğal insan hakları, birey bazından başlamak kaydıyla tüm alanlarda, ekonomik-sosyal-siyasal-kültürel ve hukuksal düzeyde toplumun tüm üyelerini gözetmek tarafsızlığı ile mücadele etme kararlığını her daim şiar edinmiş bir kararlılık içinde, emekçi sınıf-halk ve uluslara moral ve motivasyon olmayı sürdürecek, bundan vazgeçmeyecektir.”

Düzenlenen etkinliğe İHD Fahri Başkanı, Mithat Can, Genel Merkez Onur Kurulu üyesi, Hatice Can, SES-EMEP-ÖDP-SODAP-HDP-KALDIRAÇ-SYKP-HALK EVLERİ üyeleri, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız

İHD Hatay şubesi eş başkanı Ergül Sayının okuduğu metin, diğer eş başkan Servet Üstün Akbaba’nın birebir hazırlık ve katılımıyla, yoğun bir ilgi odağı yarattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube