İl Tütün Kurulu yılın son toplantısını yaptı

ÖZKAN BAKKAYLI

Hatay Tütün Bağımlılığı ile mücadele teknik çalışma grubu 2018 yılının son toplantısını Vali Yardımcısı Erol Özkan başkanlığında yaptı.

Tütün, Uyuşturucu ve alkol bağımlılığı ile mücadele konularını n görüşüldüğü toplantıda, Kasım -Aralık ayları ile ilgili çalışmaların istatistiki bilgilerin sunumları yapıldı.

Tütün Bağımlılığı ile mücadelede; Kasım ayı içerisinde il genelinde 4028 denetim yapılmış. Bunlardan 3891 özel işletmelere, 111 Kamu kuruluşlarına ve 26 denetimde toplu taşıma araçlarına yapıldı.

Sağlıklı Hayat Merkezleri; Müracaat edenlerin sayısı 563, kontrol edilenler 611,tedavi görenler 539, danışmanlık hizmeti verilenler 137 kişi.

Bilgilendirme eğitimi; Tayfur Sökmen Kız Öğrenci Yurdunda kalan öğrencilere yönelik bilgilendirme eğitimi, MKÜ Halk Sağlığı Ana Bilimdalı görevlilerinden Dr. Cansu Karabiber ve Dr. Nesurullah Azboy ile İl Tütün Kurulu sorumlusu Arafat Karagöz tarafından 35 kişi ve 15 personel olmak üzere50 kişiye Tütün ürünlerinin zararlarıyla ilgili bilgilendirme eğitimi verildi.

İskenderun gümrük muhafaza kaçakçılık İstihbarat müdürlüğü Ekim- Kasım ayı istatistiği; 2552 paket sigara,295 Kg nargile tütünü. Bunların gümrüklenmiş değeri; 6.581.57 TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube