İlhan Palut gerçeği!

METİN DİNGİL

Hatayspor’un genç ve başarılı teknik direktörü İlhan Palut, 17 yıl aradan sonra takımını yeniden yükselttiği 1. Lig’de de topladığı puanlarla dikkatleri üzerine çekiyor.

Teknik patron İlhan Palut, görev yaptığı süre içerisinde en çok eleştiriyi almasına rağmen, çalışma disiplininden ödün vermiyor ve sadece işine motive oluyor.

KAZANINCA BAŞKAN SAVAŞ VE FUTBOLCULAR KAZANIYOR

KAYBEDİNCE “İLHAN PALUT KAYBETTİRDİ” SÖZLERİ ÜZÜYOR

“Hatayspor’u Spor Toto 1. Ligine yükselten teknik adam” olarak tarihe geçen İlhan Palut, yine de bazı çevrelere yaranamadı.

Takım kaybettiği zaman, “İlhan Palut kaybettirdi!”, galip gelince “Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve futbolcuların” isimlerinin zikir edilmesi genç teknik adamı üzüyor.

Böylesi çelişkili bir dönemin yaşadığı süreçte kimseye açıklama dahi yapmayan İlhan Palut, kapısını dış dünyaya kapatarak, sadece işine odaklanıyor ve kimseyle görüşmüyor.

Motivasyonunu etkilememesi için sosyal medya hesabını da kapatan genç teknik adamın gündeminde sadece oynayacağı maçlar ve ailesi yer alıyor.

HAKAN KUTLU’MU İLHAN PALUT’MU?

HANGİSİ DAHA BAŞARILI

Adana Demirspor sezon başında transferde yaklaşık 50 milyon TL’lik bütçesiyle teknik direktörü Hakan Kutlu’ya elit bir kadro kurmasına rağmen, başarıyı bir türlü yakalayamadı.

Üst üste alınan başarılı sonuçların ardından Adana Demirspor yönetimi Hakan Kutlu’nun görevine son verdi.

Hatayspor’da ise genç ve tecrübesiz olmasına karşın İlhan Palut, Spor Toto 1. Ligdeki ilk sezonunda topladığı puanlar ve aldığı sonuçlarla tecrübeli meslektaşlarını geride bırakmasına rağmen kimseye yaranamadı.

SEZARIN HAKKI SEZARA VERİLMELİ

Hatayspor’da başarılı bir dönem geçiren İlhan Palut’a ağır eleştiriler yapıldığına dikkati çeken spor otoriteleri, genç teknik adamı başarılı bulduklarını ve aldığı sonuçlarda zaten bunu gösterdiğine değindiler.

İlhan Palut’un futbolcularla da diyalogunun iyi olduğunu belirten spor otoriteleri, oyuncularıyla kurmuş olduğu gönül bağının da sahaya yansıdığını ve saygınlık gördüğüne dikkati çektiler.

Spor otoriteleri son olarak İlhan Palut’a tüm spor kamuoyunun destek çıkması çağrısında bulundular ve mesnetsiz eleştirileri hak etmediğini savundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube