İlhan Palut ne demek istedi?

İlhan Palut, Eurosport’a geleceği ile ilgili konuşarak, “Süper Lig’den tekliflerin geldiği doğrudur. Spor Toto 1. Lig’den de iki önemli takımdan teklif aldım. Hatayspor ile hedeflerimiz örtüşmeye devam edecekse ve yarım kalan işi tamamlama konusunda ciddi bir inanç mevcut olacaksa devam edebiliriz. Henüz kararımı vermedim” dedi

BÜLENT KAVUK

Hatayspor’da başarılı bir dönem geçiren teknik direktör İlhan Palut, Eurosport Türkiye ekibinden Ali Umut Değirmen’in sorularını yanıtladı.

Genç teknik adam geleceğiyle ilgili açıklamalar, yaparken Hatayspor ile ilgili net bir görüş ortaya koymadı.

İlhan Palut’un açıklamalarından bazıları şöyle;

“Öncelikle teknik direktörlüğe başladığım ilk gün, en iyisi olmak için bu meydana adımımı attım. Genç yaşımda büyük bir risk aldım ama çevremin destekleriyle şükürler olsun belli bir noktaya geldim. Öncelikle çalıştığım takımı üst noktalara getirmeyi, ardından kendimi yukarılara taşımayı önemsiyorum. Tabii şu günlerde Süper Lig ve daha yukarı seviyedeki takımlarda çalışmak gibi hedeflerim de mevcut.

Maceracı bir teknik direktör değilim. Savrulmalar yaşamayan, futbol kültürüne sahip ve taraftarından yönetimine, teknik ekibinden futbolcusuna birlik duygusu gelişmiş bir kulüpte çalışmak benim için en değerlisi.

Bazı düşüncelerim var. En önemlisi doğru zamanda doğru yerde olmak. Bunlar hiç kolay kararlar değil. Güzel ve önemli teklifler gelmiyor değil ama ayağımızı yere sağlam basıp düşünmemiz gerekiyor. Hatayspor ile hedeflerimiz örtüşmeye devam edecekse ve yarım kalan işi tamamlama konusunda ciddi bir inanç mevcut olacaksa devam edebiliriz. Fakat Süper Lig’de de rahat çalışabileceğim ve bana güveneceğine inandığım takımların tekliflerini de düşündüğümü belirtmeliyim. Sanıyorum birkaç gün içerisinde kararımı vereceğim.

Şu aşamada resmi imza atmadan herhangi bir tahmini olumlamayı veya konuşmayı tercih etmiyorum. Süper Lig takımları haricinde 1. Lig’de de iki önemli takımdan teklif var.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube