İlkokul mezunu olmasına rağmen…

ÖZKAN BAKKAYLI

İlkokul mezunu olduğu halde Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Belgesine sahip ender isimlerden biri olan Mehmet Gümüş, bugün kendisine ait bürosunda istihdam sağladığı birçok kişi ile birlikte Hataylıların hizmetine devam ediyor.

3568 sayılı yasa çerçevesinde önce Serbest Muhasebecilik ardından Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Belgesine kavuşan sevilen isim Mehmet Gümüş, mesleğe 70’li yıllarda Serbest muhasebeci Cihat Karaoğlan’ın yanında çırak olarak başlamış. 1978 yılına kadar orada çalışan başarılı isim Mehmet Gümüş ardından vatani görevini yapmak üzere işyerinden ayrıldı. Askerden geldikten sonra 1981 yılında 3568 sayılı yasanın tanıdığı hak sayesinde ilkokul mezunu olduğu halde yasa ve ilgili yönetmenlik hükümlerine göre yeterliliği saptandığı için kendisine Serbest Muhasebeci unvanı verildi. Bu belge ile birlikte 81 yılında başladığı muhasebecilik mesleğini 2011 yılında yine aynı yasa çerçevesinde bu kez Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik unvanı ile taçlandırdı.

2011 yılından bu yana Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak mükelleflerine hizmet veren Mehmet Gümüş bilindiği üzere 1989 ve 1995 yılları arasında da TÜRMOB Hatay Delegesi olarak görev yaptı.

Mehmet Gümüş 1994 ile 2004 tarihleri arasında da CHP’den Hatay İl Genel Meclis üyeliği görevini üstlenmiş ve siyaset ayağında da Hataylılara birçok hizmeti bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube